Piotras Silkinas 80-metį paminėjo bėgdamas

(1)

Kretingoje įvyko Lietuvos ultrailgų nuotolių bėgiko, pasaulio 1 000 mylių bėgimo rekordininko, daugkartinio vienos paros bėgimų Lietuvoje iniciatoriaus ir nugalėtojo, Kretingos rajono garbės piliečio Piotro Silkino 80-mečiui paminėti skirtas bėgimo renginys.

Kretingos miesto meras Antanas Kalnius pasidžiaugė, jog šis bėgimas buvo suorganizuotas iškart šiai idėjai gimus ir sulaukė sėkmės: bėgime dalyvavo apie 200 bėgikų iš įvairių Lietuvos miestų, kai kurie atvyko ir iš kaimyninės Latvijos.

Kretingos meras teigė, jog P. Silkinas yra žmogus, vertas paminėjimo, ir tikisi, jog bėgimas taps kasmetiniu renginiu.

Renginio dalyviai galėjo bėgti maratoną, kuris sudaro 42 km 195 m. Iš vyrų pirmasis maratoną įveikė vilnietis Andrius Preibys, o iš moterų nugalėtoja tapo latvė Evija Reine.

Bėgimo dalyviai taip pat galėjo rinktis 10 kilometrų distanciją, kurioje pirmąją vietą tarp vyrų iškovojo palangiškis Egidijus Zaniauskas, o tarp moterų - palangiškė Asta Stipinaitė. Klaipėdietė Brigita Stonkienė tarp moterų atbėgo trečia.

3 kilometrų rungtyje pirmąją vietą iš vyrų pelnė Platelių atstovas Aldas Mačernis, antrąją - klaipėdietis Justas Rimša, o pirma tarp moterų buvo palangiškė Karolina Miklovienė. Tarp moterų trečiąją vietą pelnė klaipėdietė Reda Latakaitė.

500 metrų distancijoje pirmoji vieta vyrų kategorijoje atiteko telšiškiui Aleksui Narkevičiui.

APDOVANOJO. Baigęs 10 kilometrų bėgimą Piotras Silkinas (viduryje) pats apdovanojo finišavusius renginio dalyvius.  Aurelijos PLOKŠTYTĖS nuotr.

APDOVANOJO. Baigęs 10 kilometrų bėgimą Piotras Silkinas (viduryje) pats apdovanojo finišavusius renginio dalyvius.  Aurelijos PLOKŠTYTĖS nuotr.

Moterų kategorijoje pirmąją ir antrąją vietas atitinkamai pasidalijo kretingiškės sesės Vaiva ir Justė Vaičiūtės. Jas skyrė vos kelios šimtosios sekundės.

Lietingas oras nesutrukdė bėgti ir pačiam jubiliatui P. Silkinui. O dalyviams lietus leido atsipūsti nuo vasaros karščių.

„Truptis lietaus dar geriau“, - teigė antrąją vietą 10 kilometrų bėgime pelnęs kretingiškis Mantas Kubilius.

NUGALĖTOJA. Klaipėdietė Brigita Stonkienė pelnė 3-iąją vietą tarp moterų 10 kilometrų bėgime.

NUGALĖTOJA. Klaipėdietė Brigita Stonkienė pelnė 3-iąją vietą tarp moterų 10 kilometrų bėgime.

„Neatvažiuot į Petro bėgimą būtų buvę nesmagu“, - pasakojo 3-iąją vietą tarp moterų 10 kilometrų bėgime iškovojusi klaipėdietė B. Stonkienė. Moteris treniruojasi bėgdama viena ranka įsikibusi į vaikišką vėžimėlį su dviem vaikais, o kita ranka laikydama šuns pavadėlį.

„Stengiausi bėgti kuo greičiau, kad greičiau grįžčiau pas vaikus, ir laimėjau 3-iąją vietą“, - pasakojo 3 vaikų mama B. Stonkienė.

B. Stonkienė nėra vienintelė mama, save realizuojanti bėgdama.

„Man kažko reikėjo gyvenime, kad pabūčiau visiškai viena, pabūčiau su savimi, o bėgimas man iš tikrųjų labai padeda“, - pasakojo 3 vaikus turinti palangiškė K. Miklovienė.

Šiame bėgime moteris bėgo 3 kilometrus ir pelnė pirmąją vietą tarp moterų. Iš viso moteris yra pelniusi trečiąją vietą 50 kilometrų bėgime, 10-ąją vietą 70 kilometrų bėgime ir planuoja savo rezultatus gerinti.

Kretingiškis M. Kubilius, paklaustas, kodėl dalyvavo bėgime, skirtame P. Silkinui, atsakė: „Jis - mano kaimynas. Maždaug prieš mėnesį su juo nusifotografavau. Mes su juo susitinkam, kai jis bėgioja kiekvieną rytą, ir aš bėgioju.“

P. Silkinas, įveikęs savo distanciją, kartu su miesto meru apdovanojo finišavusius bėgikus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder