Plaukimo nauda – akivaizdi: tai atskleidžia ir šypsenos veiduose

Artėja ruduo, kai vaikai rinksis sporto būrelius, o suaugusieji norės papildomos veiklos, sukeliančios teigiamas emocijas. Tiek mokslininkai, tiek sporto specialistai pabrėžia, kad aktyvi veikla vandenyje – tam itin naudinga.

Klaipėdos baseino sporto vadovė Eglė Vaupšaitė, kuri per savo gyvenimą yra iškovojusi daugybę titulų plaukimo varžybose ir įvairiuose plaukimo maratonuose, pabrėžia, kad nesvarbu, kokį plaukimo būdą pasirinktumėte (peteliške, plaukimą krūtinę ar kt.) judant vandenyje dirba dauguma raumenų grupių ir toks fizinis krūvis neapkrauna sąnarių.

„Vienas iš didžiausių plaukimo privalumų yra tai, kad ši sporto šaka, skirtingai nei kitos fizinės veiklos, veikia visą kūną, tonizuoja raumenis, didina jėgą ir ištvermę, gerina širdies ir kraujagyslių sistemos būklę. Mokslininkai, atlikę daugybę tyrimų, patvirtino, kad žmonės, kurie reguliariai plaukioja, yra geresnės nuotaikos“, – plaukimo privalumus vardijo E. Vaupšaitė. 

Artėja ruduo, kai lauke pradės anksčiau temti ir niūrumo bus daugiau, tad puikus būdas neprarasti optimizmo ir geros nuotaikos – atrasti vandenį.

„Plaukimas ir vandens treniruotės gali būti psichologiškai naudingos daugeliui žmonių. Ypač šiuo nuolatinio streso, technologijų ir skubėjimo laikotarpiu, kai daugelis gyvena labai įtemptu gyvenimo ritmu, kasdien patiria daug nerimo, įtampos ir streso“, – sako E. Vaupšaitė.

Nemokamai „Atrask vandenį“

Tie, kurie abejoja, ar plaukimas jiems prie širdies, Klaipėdos baseinas net keturis sekmadienius suteiks galimybę nemokamai išbandyti plaukimo treniruotes ir mankštas vandenyje. 

Nemokamų treniruočių ciklas „Atrask vandenį“ Klaipėdos baseine startuos jau rugpjūčio 27 dieną nuo 5-12 metų vaikų pažintinių treniruočių.

Rugsėjo 3 dieną į nemokamas pažintines plaukimo treniruotes jau kviečiami ne tik vaikai, bet ir suaugusieji.

Rugsėjo 17 dieną suteikiama nemokama galimybė susipažinti su vandens aerobika ir SUP fit treniruotėmis.

O baigiamasis Klaipėdos baseino nemokamų treniruočių ciklo akcentas planuojamas spalio 1 dieną, kur bus organizuojamos mankštos vandenyje, pažintinės plaukimo treniruotės vaikams ir suaugusiems. 

„Kviečiame atrasti ir pažinti vandenį – puikią aplinką sportui, sveikatinimuisi ir fiziniam aktyvumui“, – sako sporto vadovė Eglė.

Vietų skaičius į nemokamus užsiėmimus yra ribotas, tad būtina išankstinė registracija internetu.

Registracijos anketa galima rasti klaipedosbaseinas.lt interneto svetainėje (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfRxhy94Epu_GBjD6wW_TAE9pKMVJyf…) ir oficialioje Facebook paskyroje „Klaipėdos baseinas“. 

Projektą dalinai finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė. Projektą vykdo VŠĮ „Plaukimo mokykla“.

Nemokantiems plaukti – pamokos

„Įvairovė sporte – verčia pamilti judėjimą kiekvieną kartą iš naujo. Baseino takeliuose kiekviena diena neatrodo kasdieniška ar pasikartojanti“, – sakė Klaipėdos baseino klientė klaipėdietė Lolita Zemlienė.

Klaipėdos baseine veiklos apsčiai gali rasti visi – tiek vaikučiai, tiek paaugliai, tiek jų tėveliai ar seneliai.

Čia yra ir 1,2 m gylio baseinas su pakeliamu dugnu, 40 cm gylio baseinėlis mažiausiems lankytojams, burbuliuojančios ir raminančios sūkurinės vonios, įkaitusios saunos ir garinės pirtys, adrenalino ištroškusiems ir pasiilgusiems nuotykių savaitgaliais – iššūkių takas, o mėgstantiems plaukti ilgesnius nuotolius – 50 m baseino takeliai.

Tie, kas nemoka plaukti, gali pasitelkti puikius specialistus – Klaipėdos baseino plaukimo trenerius: jau nuo rugsėjo 2 dienos startuoja naujojo sezono plaukimo treniruočių užsiėmimai. 

„Reguliari fizinė veikla yra efektyvus laimės katalizatorius. Kai judame, nesvarbu, ar tai būtų greitas pasivaikščiojimas, energizuojantis bėgimas, plaukimas, ar dinamiškos treniruotės, išsivysto teigiamų fiziologinių reakcijų kaskada“, – sako Kalipėdos baseino sporto vadovė E. Vaupšaitė.

Ji akcentuoja, kad gyvenant prie jūros labai aktualu mokėti plaukti, tad jei jūs ar jūsų vaikai dar nemoka plaukti – užsirašykite į plaukimo treniruotes ir Klaipėdos baseino treneriai padės jums vandenyje jaustis saugiai, užtikrintai, o jau po kelių treniruočių patys nustebsite, kad jau savomis kojomis ir rankomis plaukiosite baseino takeliuose.

Klaipėdos plaukimo treneriai puikiai žino būdus ir technologijas, kaip klientams padėti įveikti vandens baimę, taisyklingai kvėpuoti vandenyje, plaukti peteliške, krūtine, nugara ar laisvu stiliumi.

Su trenerio pagalba realius rezultatus galima pajausti jau po 4-8 plaukimo treniruočių.
Šie įgūdžiai leis saugiai jaustis prie ežero ar jūros ir nebereikės baimintis, ar panėrę į vandenį kojomis liečiate dugną ar ne“, – kalbėjo Klaipėdos baseino sporto vadovė E. Vaupšaitė.

Klaipėdos baseine – „Laimingos valandos“ 

Klaipėdos baseinas artėjantį rudenį pasitinka su nauju šūkiu: „Laimingas klientas“. Būrys klaipėdiečių, lankančių Klaipėdos baseiną, dalyvavo smagioje fotosesijoje ir rezultatai daug ką atskleidė – po pasiplaukiojimo baseine jie tiesiog spinduliuoja gera nuotaika.

Specialistai pabrėžia, kad iš pat ryto pasinerti į baseino vandenį – tas pats, kas pasitikti dieną su geromis žiniomis. 

“Rytinis plaukimas pažadina pojūčius, išsklaido mieguistumą ir suteikia kūnui žvalumo.
Ankstyvas rytinis plaukimas formuoja dienos nuotaiką jau nuo pirmų pasinėrimų bei suteikia pozityvios energijos jausmą visai likusiai dienai. Visada renkuosi ryto plaukimą.– sako klaipėdietė Lolita Zemlienė.

Būtent nuo ankstyvo ryto ir pirmoje dienos pusėje (nuo 6 iki 16 val.) mėgstantiems plaukioti Klaipėdos baseine sudarytos patrauklios sąlygos įsigyti mėnesinį abonementą vos už 40 eurų per mėnesį. 

Antros dienos pusės ir vakaro (nuo 16 iki 22 val.) mėnesinis abonementas – 50 eurų.
Be to, visi įsigiję abonementus iki rugsėjo 13 dienos gaus ir dovanų – mėnesinį abonementą sporto salėje, įvadinę treniruotę ir apsilankymus SPA erdvėse.

„Baseino takeliuose pasimiršta visi rūpesčiai, o po treniruotės kūną ir mintis užlieja teigiamų emocijų pliūpsnis“, – iš savo patirties puikiai žino plaukikė E.Vaupšaitė.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder