Prieš olimpiadą - šalčio procedūros

(1)

Jau penktadienį iš Klaipėdos į Tokijo olimpines žaidynes iškeliaujantis sunkiaatletis Arnas Šidiškis teigia, kad svarbiausiam karjeros startui yra pasiruošęs ir bandys pademonstruoti savo geriausią sportinę formą. Jo startas Tokijuje planuojamas rugpjūčio 3 dieną (antradienį).

„Olimpinių žaidynių laukiu su tam tikru jauduliu. Juk apie tai svajojau visą savo gyvenimą“, - „Vakarų ekspresui“ sakė A. Šidiškis.

Jaučia energijos padidėjimą

„Jaučiuosi gerai. Prieš olimpiadą kartu su pasaulio čempionatui, kuris vyks Peru, besiruošiančiu Žygimantu Stanuliu atlikome krioterapijos - šalčio procedūras. Tai padėjo sumažinti sąnarių ir patirtų traumų skausmus. Lindome į vertikalų soliariumą primenantį įrenginį, kuriame kūną veikia sausas azoto ir oro mišinys. Temperatūra kriosaunoje svyruoja nuo 100 iki 165 laipsnių šalčio. Po procedūrų jaučiamas energijos padidėjimas, pagerėja bendra savijauta, nesijaučia raumenų skausmų, kas būdavo anksčiau. Taip pat lengviau atsigaunama po didelių fizinių krūvių“, - sakė A. Šidiškis.

Be to, jam patiko ir tai, kad procedūra trunka labai trumpai - iki trijų minučių.

 

„Procedūros metu jaučiasi šaltis, tačiau jis nėra kažkoks geliantis kūną ir nemalonus. Kaskart su malonumu lįsdavau į kriosauną“, - sakė visą procedūrų kursą atlikęs A. Šidiškis.

Pasak masažų ir sporto studijos „Figūra plius“, kurioje A. Šidiškis prieš svarbias varžybas atliko reabilitacijos procedūras, vadovės Jūratės Vitkauskienės, krioterapija sporto medicinoje yra labai veiksminga.

„Pavyzdžiui, esant sausgyslių ir raiščių patempimams, mėlynėms, taip pat organizmas greičiau atsigauna po didelių apkrovų. Sportininkai daugelyje šalių naudoja krioterapijos procedūras, kad atgautų jėgas ir atstatytų raumenis po varžybų. Krioterapija rekomenduojama ir prieš varžybas - terminio šoko (šalčio) metu išsiskiria antinksčių hormonas noradrenalinas, kuris skatina greitesnį raumenų pasiruošimą veikti, subalansuoja psichoemocinę būklę, todėl pasiekiama aukštesnių rezultatų“, - sakė ji.

Ji džiaugiasi, kad prieš olimpines žaidynes galėjo padėti sportininkui, ir neatlygintinai suteikė šias procedūras.

„Labai noriu, kad olimpinėse žaidynėse kuo geriau skambėtų Lietuvos ir Klaipėdos vardas“, - pabrėžė ji.

Į olimpiadą - su treneriu

A. Šidiškis olimpiadoje varžysis svorio iki 109 kg varžybose. Jis į Tokiją išskrenda jau penktadienį kartu su savo treneriu Vincu Šlevinskiu.

„Sunkiajai atletikai paaukojau pusę savo gyvenimo - net 15 metų, tad esu labai laimingas, kad atstovausiu Lietuvai olimpinėse žaidynėse. Man tai - didžiulė garbė“, - „Vakarų ekspresui“ sakė 31-erių A. Šidiškis.

Arnas yra gimęs Kaune, didžiąją gyvenimo dalį praleido Anykščiuose, treniravosi pas Algirdą Ananką, tačiau pastaruoju metu treniruojasi Klaipėdoje. Anksčiau jį treniravo Bronislavas Vyšniauskas. Šiam išėjus iš darbo, dabar Arno treneris - buvęs B. Vyšniausko auklėtinis V. Šlevinskis. Pastarasis Arną treniruoja kartu su A. Ananka.

 

DUETAS. Arnas Šidiškis (dešinėje) į Tokijo olimpines žaidynes išskrenda jau penktadienį kartu su savo treneriu Vincu Šlevinskiu. „Tokijuje ginsiu Klaipėdos ir visos Lietuvos vardą. Man tai - didžiulė garbė“, - pabrėžė A. Šidiškis.

"Esu iškėlęs dešimtis, o gal net šimtus tūkstančių tonų svarmenų, per treniruotes išliejęs kibirus prakaito. Būna, kad per dieną iškeliu po 20 tonų svarmenų, tad įsivaizduokite, kiek tonų susidaro per 15 metų.

Buvo ir sudėtingų gyvenimo akimirkų, kai mąsčiau, kad gal einu ne tuo keliu, tačiau vis tiek kantriai dirbau ir siekiau savo tikslų. Ir štai: aš - olimpinėse žaidynėse. Fantastika! Tai dar kartą įrodo, kad gyvenime niekada nereikia nustoti siekti savo svajonių", - žinomą posakį primena olimpietis.

A. Šidiškis yra daugkartinis Lietuvos čempionas, įvairių tarptautinių turnyrų nugalėtojas, daugkartinis Europos ir pasaulio čempionatų dalyvis. Arčiausiai Europos čempionato medalio Arnas buvo 2018 metais, kai Rumunijoje iškovojo šeštąją vietą. Tais pačiais metais Turkmėnistane vykusiame pasaulio čempionate jis liko vienuoliktas.

A. Šidiškis yra ketvirtas nepriklausomos Lietuvos sunkiaatletis, kuris varžysis olimpinėse žaidynėse: pirmasis buvo Povilas Vitonis, kuris 1928 metų Amsterdamo olimpinėse žaidynėse buvo penkioliktas ir nešė Lietuvos trispalvę; antrasis - Ramūnas Vyšniauskas (dalyvavo net ketveriose olimpinėse žaidynėse - Atlantos, Sidnėjaus, Atėnų ir Pekino, arčiausiai medalio buvo 2004 metais Atėnuose - iškovojo aukštą penktąją vietą); trečiasis - Aurimas Didžbalis. Pastarasis - tituluočiausias: 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalį.

STIPRUOLIAI. Po šalčio terapijos Arnas Šidiškis (dešinėje) kartu su kitu Lietuvos sunkiaatlečiu - daugkartiniu Europos vicečempionu, besiruošiančiu planetos pirmenybėms, Žygimantu Stanuliu

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder