Prokurorai purto „Neptūno“ piniginę
(4)Pirmadienį Klaipėdos apygardos teisme pradėta nagrinėti civilinė byla. Viešąjį interesą ginantys prokurorai prašo panaikinti praėjusių metų lapkritį priimtą Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimą ir taikyti restituciją.
Minėtu sprendimu tuo metu uostamiesčio valdžioje buvę politikai pritarė, kad krepšinio klubui „Neptūnas“ būtų perduotas miesto Savivaldybei nuosavybės teise priklausantis finansinis turtas - 250 tūkstančių eurų.
Tam pritarė beveik visi posėdyje dalyvavę Tarybos nariai. Už balsavo 16 politikų, susilaikė - du. Prieš balsavo tik vienas.
Vos porą mėnesių prieš tai Klaipėdos miesto savivaldybė ištiesė pagalbos ranką viešai apie gresiantį bankrotą prabilusiam „Neptūnui“ - priėmė dovanotas devynias klubo dalis iš 20.
Teigta, jog minėta suma padidinus Savivaldybės, kaip klubą valdančios viešosios įstaigos dalininkės, kapitalą bus užtikrintas „Neptūno“ veiklos tęstinumas ir jos vykdymas.
Dabar šiuos 250 tūkst. eurų teisėsaugininkai prašo grąžinti atgal į miesto biudžetą.
Tarybos sprendimo teisėtumu suabejojo bei į prokurorus kreipėsi Vyriausybės atstovė Klaipėdos ir Tauragės apskrityse Daiva Kerekeš.
Vakarykštis teismo posėdis ilgai neužtruko. Bylos nagrinėjimas atidėtas iki rugsėjo pradžios. Per šį laiką Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas Aurimas Brazdeikis nuspręs, ar šią bylą nesujungti su teismą pasiekusia analogiška byla.
Prokurorai į miesto biudžetą prašo grąžinti ir šių metų kovą Tarybos skirtus 250 tūkst. eurų.
Teigiama, kad sujungus abi bylas procesas vyks greičiau ir pavyks sutaupyti bylinėjimosi išlaidas.
Iki rugsėjo abiem pusėms palikta galimybė susitarti draugiškai - sudaryti taikos sutartį.
Jei teismas prokurorų prašymus patenkins ir panaikins abu Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimus, „Neptūnui“ į uostamiesčio biudžetą gali tekti grąžinti pusę milijono eurų.
Paprašytas įvertinti civilinę bylą, Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus visą šią situaciją įvertino kaip paradoksalią.
"Labai gerai atsimenu šio sprendimo svarstymą miesto Taryboje dar man būnant paprastu jos nariu. Vyriausybės atstovės raštas paskatino posėdyje užduoti klausimus, ar mes pasielgsime teisingai.
Visai neseniai buvau susitikęs su D. Kerekeš ir šiuos klausimus aptarėme dalyvaujant Savivaldybės teisininkui.
Tiek Tarybos posėdžio metu, tiek dabar kyla retorinis klausimas. Jei Savivaldybė duoda lėšas klubui šiaip, tai viskas yra kaip ir gerai.
O jei Savivaldybė tampa klubo dalininke ir gali kontroliuoti savo lėšų paskirstymą, skaidrumą ir kitus panašius dalykus, tai tada yra kaip ir blogai.
Labai įdomus ir kitas aspektas. Kodėl tai yra blogai tik Klaipėdoje, kuri tik visai neseniai priėmė sprendimą tapti klubo dalininke.
Ir kodėl tai yra gerai kituose šalies miestuose, kur tokia schema egzistuoja labai seniai.
Teisinis procesas pradėtas prieš Klaipėdą ir jis duos daugelį atsakymų„, - “Vakarų ekspresui" sakė A. Vaitkus.
Klaipėdos meras neabejoja, kad teismo sprendimas gali tapti precedentu ir paveiks ne tik pajūrį.
"Teismo priimtas sprendimas paveiks visą Lietuvą, ne tik Klaipėdą. Labai tikiu, kad šį procesą pradėjusi teisėsauga yra įsitikinusi, jog tikrai gina viešąjį interesą.
Nėra ko slėpti bei sakyti, kad rengti ir Savivaldybės teisininkų patvirtinti sprendimai būtų kažkokie tai netinkami.
Jei Tarybos sprendimas bus panaikintas, de facto teks grąžinti pinigus, o Klaipėdos ir kitų šalies miestų savivaldybėms iš naujo skirti klubams pinigus, jau nebūnant jų dalininkėmis. Tai - paradoksas", - stebėjosi A. Vaitkus.
Rašyti komentarą