Kauno ŽALGIRIS

Rekordinis vakaras: „Žalgiris“ Stambule patiesė Šaro kariauną ir pasiekė Eurolygos pergalės rekordą

Kauno „Žalgiris“ (20-14) penktadienio vakarą pateikė tikrą sensaciją – sausakimšoje Stambulo arenoje 92:82 (22:25, 27:19, 17:18, 26:20) nugalėjo Eurolygos lyderę, Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą „Fenerbahče“ (23-11).

Tai buvo 20-oji kauniečių pergalė šiame sezone, kuri tapo visų laikų „Žalgirio“ rekordu Eurolygoje. 

Simboliška, kad šis pasiekimas užfiksuotas pirmaisiais Tomo Masiulio vyriausiojo trenerio metais.

Rungtynių eiga: nuo įtampos iki Ą. Tubelio skrydžių

Rungtynės prasidėjo nervingai, o šeimininkai po B. Colsono tritaškių bandė bėgti (10:4). Tačiau „Žalgirį“ pažadino Arnas Butkevičius, pataikęs du tolimus metimus iš eilės.

Antrajame kėlinyje kauniečiai tiesiog „sušaudė“ varžovų gynybą, realizuodami net 6 iš 10 tritaškių, o į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 49:44.

Po pertraukos drama tik stiprėjo:

Emocinis lūžis: 34-ąją minutę Ąžuolas Tubelis sudrebino krepšį dėjimu su pražanga per NBA patirties turintį T. Hortoną-Tuckerį, išlygindamas rezultatą (73:73).

Lemiama atkarpa: Ketvirtojo kėlinio pabaigoje S. Francisco ir N. Williamso-Gosso tritaškiai leido „Žalgiriui“ trūktelti į priekį (78:84).

Taiklumas: Nors kauniečiai strigo prie baudų metimo linijos, jų taiklumas iš toli buvo pavydėtinas. Paskutinėmis minutėmis D. Slevos tritaškis ir M. Wrighto blokas galutinai uždarė rungtynes.

Trenerių mintys po pirmos pusės:

Š. Jasikevičius: „Praleidome 49 taškus! Nuo nieko neapsiginame. Jie baudžia mus už visas mūsų klaidas.“

T. Masiulis: „Mūsų puolimas veikia, bet turime būti dar kietesni gynyboje. Jie turi labai daug talento, turime pasistengti.“

Statistiniai akcentai

Nors „Fenerbahče“ vertėsi be kelių svarbių žaidėjų (S. Wilbekino, N. Melli), „Žalgiris“ pademonstravo neįtikėtiną komandinę dvasią. 

Svarbu pažymėti, kad rungtynių metu traumą buvo patyręs S. Francisco, tačiau jis grįžo į aikštelę ir pataikė kritinius metimus.

Šaltinis: 15min.lt  /24sek

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Sidebar placeholder