R.Jokubaitį Lietuvoje aplankęs ESPN skautas: „Tai kovotojas, stebintis G.Dragičiaus žaidimą“

Kauno „Žalgirio“ talentą Roką Jokubaitį prieš kelias savaites Lietuvoje aplankęs ESPN skautas Mike'as Schmitzas grįžęs į Jungtines Valstijas pateikė savo įžvalgas apie vieną perspektyviausių mūsų šalies krepšininkų.

Tai buvo pirmas kartas nuo 2018-ųjų, kai M.Schmitzas 20-metį R.Jokubaitį stebėjo gyvai, o tai, ką pamatė Lietuvoje, amerikietį pradžiugino.

„Kai paskutinį kartą vertinome Jokubaitį Lietuvoje, buvo 2018-ųjų sausis ir jis įmetė 31 tašką prieš LaMelo Ballą ir „Vytauto“ 100 tūkst. feisbuko sirgalių akivaizdoje, žaisdamas už „Žalgirio“ jaunimo komandą. Jokubaitis nuo tada stipriai patobulėjo, ūgtelėjo iki 196 cm, sustiprino kūną ir išsikovojo tikrą vaidmenį „Žalgiryje“ tiek Lietuvos lygoje, tiek Eurolygoje.

Labai retas atvejis, kad 20-metis žaistų bent po 20 minučių Eurolygoje, bet Jokubaitis daro būtent tai, prisijungdamas prie tokių vardų kaip Luka Dončičius, Dario Šaričius, Ricky Rubio ir Beno Udrihas, kurie vieninteliai būdami iki 21 metų talentais turėjo tokius svarbius vaidmenis savo Eurolygos komandose“, – neeilinę R.Jokubaičio situaciją išskyrė ESPN skautas.

M.Schmitzas lietuvį stebėjo ne tik atvykęs į jo gimtinę, bet ir viso sezono metu, R.Jokubaičiui užsitarnavus svarbų vaidmenį „Žalgiryje“ ir Eurolygoje renkant po 7 taškus ir 2,5 rezultatyvaus perdavimo per susitikimą.

„Jokubaitis šį sezoną žaidžia tiek su kamuoliu, tiek be jo ir yra kairiarankis „combo“ gynėjas (galintis žaisti per abi gynėjo pozicijas – red. past.). Daugiausiai žalos gynybai jis pridaro arčiau krepšio metimais sustojus ar iš po krepšio. Kai jam pavyksta įsibėgėti varantis kamuolį kaire ranka, jis gali kūrybingai perduoti kamuolį tiek po krepšiu kertančiam aukštaūgiui, tiek kraštuose laukiantiems metikams.

Taiklumas yra ryškiausia vieta, kurią jis gali tobulinti, kadangi dažnai komandos prieš jį dar ginasi nelįsdamos iš užtvarų ir nesulaukdamos pasekmių. Jis patobulino metimą iš pagavimo, tačiau jam geriausiai žaidžiant su kamuoliu, būtina pagerinti taiklumą po driblingo. Tai bus svarbu jo ilgalaikėje perspektyvoje, kadangi šį sezoną iš toli jis meta tik 31 proc. tikslumu“, – labiausiai tobulintiną R.Jokubaičio žaidimo aspektą išskyrė amerikietis.

Nepaisant kelių trūkumų, M.Schmitzas išskyrė ir daugybę R.Jokubaičio stiprybių bei atskleidė, į kurį NBA žaidėją lygiuojasi „Žalgirio“ įžaidėjas.

„Jokubaitis yra kovotojas gynyboje ir žaidžia su didele aistra. Jis buvo ilgametis buvusio NBA žaidėjo ir dabartinio trenerio Šarūno Jasikevičiaus favoritas ir yra mylimas stipriausioje Lietuvos komandoje. Jis būtų idealus „pašauk naujokų biržoje ir palik tobulėti Europoje“ kandidatas, įvertinus tai, kokią stiprią tobulėjimo situaciją jis turi Kaune bei tai, kad jo vaidmuo Lietuvos rinktinėje turėtų augti.

Jokubaitis, man atskleidęs, kad atidžiai stebi Gorano Dragičiaus žaidimą, vis dar turi patobulinti žaidimą dešine ranka, metimą ir gynybą prieš kamuolio neturintį žmogų, tačiau jo dabartinis žaidimas ir kiti faktoriai leis jam pretenduoti į šaukimą ankstyvoje antrojo naujokų biržos rato stadijoje. Jis bus vertinamas tarp „combo“ gynėjų, kurie į aikštę įneša energijos“, – rašė M.Schmitzas.

R.Jokubaičiui šiuo metu ESPN prognozuoja 41-ąjį šaukimą šių metų naujokų biržoje.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder