Seimo komitetas imasi projekto dėl LFF valdymo, Lietuvoje – UEFA ir FIFA atstovų vizitas

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) trečiadienį imasi svarstyti įstatymo projektą dėl laikino tiesioginio Lietuvos futbolo federacijos (LFF) valdymo, tuo metu į šalį vizito atvyksta UEFA ir FIFA atstovai.

„Posėdyje prašysime FIFA ir UEFA atstovų kartu su LFF pristatyti planuojamus įstatų ir veiklos pokyčius“, – BNS sakė komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.

Nepaisant FIFA ir UEFA perspėjimo dėl galimo nacionalinės rinktinės ir klubų suspendavimo, Seimas tiesioginio LFF valdymo projektui po pateikimo pritarė praėjusią savaitę.

Projekte numatyta, kad įstatymo galiojimo laikotarpiu LFF valdymo organų funkcijas perimtų laikinasis administratorius, jį paskirtų Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Pastarasis turėtų atlikti federacijos finansinį ir veiklos auditą, per tris mėnesius nuo įstatymo įsigaliojimo dienos parengti bei patvirtinti laikinųjų LFF įstatų projektą, paruoštą remiantis pavyzdiniais tarptautinių futbolo organizacijų įstatais.

Seimo teisininkai projektui pateikė išvadą, kad jis prieštarauja Konstitucijai, tačiau prieš pateikimą Teisės ir teisėtvarkos komitetas ją atmetė.

Seimo narių parengtame projekte taip pat siūloma, kad LFF valdymo organų nariais negalėtų būti už tyčinį nusikaltimą nuteisti asmenys.

Seime įregistravus projektą, LFF darbo grupė pranešė pati siūlanti taisyti federacijos įstatus. Pasiūlyme numatyti panašūs pokyčiai, kuriuos inicijavo Seimo nariai.

Federacijos teigimu, FIFA ir UEFA atstovai ne tik lankysis Seime, jie taip pat dalyvaus LFF darbo grupės posėdyje.

Pastaraisiais metais Lietuvos futbolo vadovybė kritikuota dėl prastų sportinių pasiekimų ir dalies funkcionierių ryšių su nusikalstamu pasauliu.

Šiuo metu Lietuva pagal FIFA reitingus užima 142 vietą, prastesnis rezultatas buvo tik 2017 metais tada šalies vyrų rinktinė buvo 149.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder