Sidabras: breiko žvaigždė Dominika Banevič – olimpinė vicečempionė!

Septyniolikmetė Lietuvos breiko žvaigždė Dominika Banevič – Bgirl Nicka penktadienio vakarą Paryžiuje surengė istorinį pasirodymą ir nuskynė olimpinį sidabro medalį.

Breiko varžybų finale geriausia Lietuvos sportininkė 0:3 nusileido aštuoniais metais vyresnei japonei Ami Yuasa.

Pirmajame raunde Azijos atstovė laimėjo 6:3, antrajame ir trečiajame – po 5:4. Pusfinalyje Bgirl Nicka po atkaklios kovos 2:1 laimėjo prieš kinę, kuri nešioja sceninį pseudonimą 671.

Nicka pirmajame pusfinalio raunde laimėjo 7:2, antrajame nusileido 4:5, bet trečiajame vėl šventė pergalę 7:2.

Ketvirtfinalyje septyniolikmetė vilnietė susikovė su 14 reitingą turėjusia kine Zeng Yingying – Ying Zi ir sutriuškino varžovę 3:0, o teisėjų balais laimėjo 26:1.

Prieš tai lietuvė užtikrintai laimėjo grupės varžybas, aplenkusi Prancūzijos šokėją Bgirl Syssy, Bgirl Logistx iš JAV ir Bgirl Raygun iš Australijos.

Pirmajame etape lietuvė nugalėjo 5 raunduose iš šešių ir surinko 42 teisėjų balsus. Priminsime, kad praėjusiais metais D.Banevič tapo pasaulio ir Europos čempione.

Tai buvo ketvirtas Lietuvos iškovotas medalis Paryžiuje. Irkluotoja Viktorija Senkutė ir krepšinio trijulių rinktinė nuskynė bronzą, disko metikas Mykolas Alekna, kaip ir Bgirl Nicka, laimėjo sidabrą.

Bronzą breiko varžybose iškovojo kinė 671. Galima priminti, kad breikas debiutavo olimpinių žaidynių programoje.