Sidabrinis LCC krepšininkių finišas

LCC tarptautinio universiteto krepšininkės baigė istorinį žygį „SMART WAY“ Moterų Lietuvos krepšinio lygos didžiajame finale. Klaipėdietės MLKL čempionate užėmė antrąją vietą ir pasidabino sidabro medaliais.

Didžiojo MLKL finalo serijoje fortūna buvo Vilniaus „Kibirkšties“ komandos pusėje. Čempionių titulą gynusios vilnietės nepatyrė nė vieno pralaimėjimo ir triumfavo 3:0.

LMKL aukso medalius „Kibirkštis“ iškovojo ketvirtus metus iš eilės.

Lemiama LMKL didžiojo finalo dvikova trečiadienį įvyko Klaipėdoje. Namų sienos LCC krepšininkėms nepadėjo.

Užtikrintai pirmąją susitikimo pusę kontroliavusios vilnietės po ilgosios pertraukos įgijo rekordinę persvarą (37:20), tačiau LCC pradėjo kvėpuoti joms į nugarą bei likus 3 paskutinėms žaidimo minutėms nubraukė „Kibirkšties“ pranašumą iki vienaženklio taškų skirtumo (59:65).

Visgi finišo tiesiojoje viešnios atlaikė reguliariojo čempionato nugalėtojomis tapusių šeimininkių spurtą ir apgynė MLKL čempionių titulą - 71:61 (17:7, 16:13, 21:23, 17:18).

LCC lyderė Gerda Raulušaitytė per 36 minutes pelnė 16 taškų (5/7 dvit., 0/4 trit., 6/6 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 21 efektyvumo balą. Urtė Slavickaitė įmetė 15 (3/4 trit.), Maisa Pereira Dias - 14 (5/10 dvit., 6 atk. kam., 4 kld.), Elizabete Bulane - 8 (2/6 trit., 5 rez. perd., 4 per. kam., 4 kld.) taškus.

Viliaus Stanišausko auklėtinės šį sezoną tapo ir Baltijos moterų krepšinio lygos vicečempionėmis, taip pat pelnė ir sidabro medalius Karalienės taurės turnyre.

Kovoje dėl MLKL medalių svarbią pergalę įsirašė Klaipėdos „Neptūnas-Amberton“, kuris trečiadienį namie 86:68 (19:17, 18:24, 24:12, 25:15) sutriuškino „Šiaulių-Vilmers“ krepšininkes ir mažojo finalo serijoje išsiveržė į priekį 2:1.

Bronzinėje serijoje klaipėdietės atsidūrė per žingsnį nuo prizininkų pakylos, o ketvirtasis ekipų mačas šeštadienį vyks Šiauliuose.

Klaipėdos ekipai Rūta Stipra per 30 minučių pelnė 22 taškus (7/10 dvit., 2/3 trit., 2/3 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 26 naudingumo balus.