Slidinėjimo mėgėjams - geros žinios: tokio ankstyvo sezono dar nebuvo

Ekstremalias ir kvapą gniaužiančias žiemos pramogas mėgstantiems klaipėdiečiams ir aplinkinių miestelių gyventojams dėl savo pomėgio nebereikės eikvoti laiko vykstant į tolimas keliones - jau savaitgalį planuoja sezoną pradėti vienintelė Klaipėdos rajone esanti Utrių kalno slidinėjimo trasa.

„Jau dvi paras dirbtinai pučiam sniegą. Dar ir natūraliai gražiai prisnigo. Tai akiai mielas vaizdelis“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Utrių kalno slidinėjimo trasą prižiūrinti Lapių bendruomenės pirmininkė Laima Karbauskienė.

Ji teigė, kad per devynerius metus tai bus pirmas kartas, kai sezonas pradedamas taip anksti.

„Anksčiau atsidarydavome tik prieš Kalėdas. Dabar planuojame, jei viską spėsime, atsidaryti gruodžio 1 dieną“, - sakė L. Karbauskienė.

Anot jos, daug padeda ir Lapių bendruomenės nariai, ir šiaip prijaučiantys slidinėjimui žmonės.

„Sekmadienį prie Utrių kalno plušėjo apie 15-16 bendruomenės narių, taip pat yra ir tokių entuziastų iš aplinkinių miestelių, kur padeda; tai traktoriuką paremontuoja, tai su elektros darbais padeda. Smagu, kad visi tokie draugiški“, - džiaugėsi L. Karbauskienė.

Ji pastebėjo, kad šiek tiek atšalus orui ir žmonės ėmė skambinti jai ir klausinėti: „Kada atsidarysite, norime slidinėti?“

„Sulaukiau ir instruktorių skambučių su klausimais, ar mūsų reikės. Trumpai tariant, visi laukia atidarymo“, - kalbėjo Utrių kalno slidinėjimo trasą prižiūrinti moteris.

L. Karbauskienė tikisi, kad šiemet slidinėjimo mėgėjams oro sąlygos leis ilgiau mėgautis Utrių kalno slidinėjimo malonumais.

„Pernai su pertraukomis dirbome vos 2 savaites. Buvo liūdnokas sezonas. Gerai, kad turėjome prikaupę atsargų, kitaip būtų buvę visai prastai. Juk elektra brangi“, - situaciją paaiškino Utrių kalno slidinėjimo trasos atstovė.

Pasiteiravus apie kainas, ar planuojama padidinti, palyginti su praėjusiais metais, ar išliks tokios pačios, L. Karbauskienė atsakė: „Kol kas dar nežinome, bet jei ir kils, tai labai minimaliai - gal 1 euru.“

Praėjusį sezoną suaugusiam 2 valandų slidinėjimo kaina buvo 12 eurų, senjorams ir vaikams iki 6 metų - 8 eurai.

Tokia kaina - darbo dienomis, o šeštadienį ir sekmadienį 2 valandų kaina - 18 eurų suaugusiam ir 12 eurų vaikams.

Tiesa, pradedančiųjų trasos keltuvo nuomos kaina - vos 5 eurai.

L. Karbauskienė dar pridūrė, kad minėta kaina yra už keltuvus, o įrangą (slides, batus, lazdas ir šalmą) žmonės gali atsivežti arba savo, arba už papildomą mokestį nuomotis vietoje.

„Jei nuomotis vietoje, tai dar 2 valandų nuomos kaina prisideda maždaug tokia pati, kaip ir keltuvo nuomos kaina“, - pridūrė ji.

 

Informacija Utrių kalnas - pirmas ir vienintelis slidinėjimo kurortas, įsikūręs Klaipėdos rajone, Utrių kaime, apie 25 km nuo Klaipėdos, 15 km nuo Gargždų. Slidinėjimo kurorte yra įrengtas pagrindinis „bugelinis“ keltuvas, galintis pakelti 700 žmonių per valandą, antras „bugelinis“ keltuvas, vaikiškas keltuvas, sniego gaminimo sistema su naujomis „Technoalpin“ sniego patrankomis, veikia slidžių ir snieglenčių nuomos punktas. Utrių kalno mėlynosios slidinėjimo trasos ilgis siekia 170 metrų, raudonosios - 250 metrų.

Taip pat veikia atskiras kalnas, skirtas pradedantiesiems ir vaikams (apie 85 metrus) ir nedidelis „snowparkas“ snieglentininkams. Oficialioje Utrių kalno interneto svetainėje rašoma, kad Utrių kalno slidinėjimo trasai įrengti buvo skirta apie 205 630 eurų.

Sezono metu kiekvieną savaitgalį Utrių kalną aplanko bent 300 slidininkų, įprastomis dienomis lankytojų skaičius mažesnis - ant kalno atvyksta kelios dešimtys aktyvių pramogų mėgėjų. Du keltuvai per valandą į kalno viršų gali pakelti 500-600 žmonių. Utrių kalne daugiausiai dirba bendruomenės nariai, todėl lankytojai vis giria nekomercinę, draugišką atmosferą kurorte.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder