Startavo Lietuvos konkūrų čempionatas – pajėgiausi raiteliai pasidalins 30 tūkst. eurų

Prasideda keturias dienas truksiančios didžiausios nacionalinės žirgų sporto varžybos – atviras Lietuvos konkūrų čempionatas. Jame rungsis pajėgiausi profesionalai ir mėgėjai, o nugalėtojų lauks 30 tūkst. eurų piniginis prizas.

Žirgų sporto mylėtojams skirtas renginys vyks birželio 30–liepos 3 dienomis „Harmony Park“ bazėje Vazgaikiemyje, Prienų rajone. Jau 18-ą kartą rengiamame čempionate bus išaiškinti 12 grupių 2022 metų konkūrų čempionai.

Čempionato metu taip pat vyks pagrindinės Lietuvos žirginio sporto federacijos (LŽSF) rėmėjos – tarptautinės investicinės VMG grupės – taurė. Jos prizinis fondas siekia 10 tūkst., o bendras – 30 tūkst. eurų.

Pasak LŽSF prezidento, investuotojo ir vienintelio VMG grupės akcininko Sigito Paulausko, kasmet auga ne tik mūsų šalies žirgų sporto pasiekimai, bet ir žiūrovų susidomėjimas šia sporto šaka.

„Praėję metai Lietuvos žirgų sportui buvo itin aktyvūs. Suorganizuotas rekordinis nacionalinių ir tarptautinių varžybų skaičius, rekordiškai daug mūsų šalies sportininkų dalyvavo pasaulio ir Europos čempionatuose. Gerėja ne tik žirgų sporto rezultatai, bet ir nuolat auga mažųjų raitelių gretos. Šį, pagreitį jau įgaunantį sezoną, planuojame dar ryškesnį“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas S. Paulauskas.

Atvirame Lietuvos konkūrų čempionate vyks poni klasės žirgų, jaunų žirgų, vaikų, jaunių, jaunimo, suaugusiųjų ir atviros klasės konkūrai. Raiteliai ir žirgai varžysis skirtingose amžiaus kategorijų grupėse ir klasėse, kuriose vyks kova dėl 12 medalių komplektų.

Generalinė LŽSF sekretorė Gintarė Šakytė teigia, kad žiūrovų, kurie bent kartą dalyvavo atvirame Lietuvos konkūrų čempionate, raginti atvykti antrąkart nereikia.

„Tačiau tie, kas dar nėra dalyvavę svarbiausiame šalies žirgų sporto įvykyje, neturėtų šios progos praleisti. Šiemet paruošėme išskirtinę programą, todėl žiūrovams pažadame įspūdingą reginį“, – tikina G. Šakytė.

Anot jos, žiūrovus turėtų sudominti pertraukų metu vyksiantys pasirodymai su žirgais, penktadienį popietę – azartiškas komandinis konkūras, šeštadienį 19 val. – šou klasės konkūras „Jump & Drive“. Šeštadienį ir sekmadienį nuo 12 val. vaikų lauks įvairios pramogos ir poni žirgeliai, o 13 val. suplanuota speciali edukacinė programa.

Pagrindinis čempionato konkūras, kurio metu paaiškės šių metų Lietuvos čempionas ir VMG grupės taurės nugalėtojas, vyks sekmadienį, 16 val. 

Varžybų programa kasdien prasidės nuo 8 val. ir truks iki vakaro.

LŽSF yra Tarptautinės žirginio sporto federacijos (FEI) narys, pripažintas kaip vienintelis žirgų sporto valdžios organas Lietuvoje. LŽSF turi teisę kurti ir taikyti šalies žirgų sporto čempionatų, pirmenybių, taurių varžybų ir kitų žirgų sporto varžybų taisykles. Taip pat LŽSF nustato žirgų sporto renginių organizavimo ir vykdymo taisykles.

Pagrindinė LŽSF rėmėja – tarptautinė investicinė VMG grupė – veiklą vysto šešiomis strateginėmis kryptimis: medienos perdirbimo ir tvarių medienos gaminių gamybos, atsinaujinančios energetikos, ekologiškų pakavimo sprendimų, pramonės inovacijų ir technologijų, inžinerinių medienos konstrukcijų gamybos bei infrastruktūros ir pramoninio nekilnojamojo turto valdymo.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder