Tomas Gaidamavičius: „Sezonas baigėsi- sezonas prasideda“

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkams šiemet sezonas baigėsi neįprastai anksti: Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio seriją, kurioje buvo ir nesportinių pražangų, ir sirgalių užuominų dėl abejotino teisėjų darbo, ir dramatiško paskutinę sekundę taiklaus šūvio, neptūniečiai prieš Panevėžio „Lietkabelį“ pralaimėjo 0:2.

Deja, šiemet „Neptūno“ tarp keturių stipriausių LKL komandų nebus.

 

Daug sakantys plakatai

Klaipėdos ekipos sirgalių abejones dėl teisėjavimo sužadino pirmoji LKL ketvirtfinalio serijos Panevėžyje baigtis, kurią „Lietkabelis“ laimėjo paskutinės sekundės šūviu rezultatu 94:93.

Po šių rungtynių „Facebook“ paskyroje „Klaipėdiečiai už Neptūną“ išplatino rungtynių videoiškarpas ir diskutavo, kodėl vienoje aikštės pusėje teisėjai lemiamu metu skiria nesportinę pražangą Žygimantui Janavičiui, nors rungtynių pradžioje prieš Ž. Janavičių varžovai prasižengė gana grubiai, bet nesportinė pražanga tuomet nebuvo fiksuojama. „Neptūno“ sirgalių nuomone, nesportinės pražangos varžovai nusipelnė ir kai likus 14,5 sek. stabdydami dvikovos laiką prasižengė prieš Deividą Gailių.

„Tokia pat bauda, bet skirtingi švilpukai“, - teigiama prie išplatinto videoįrašo.

Savo nepasitenkinimo poziciją „Neptūno“ sirgaliai išreiškė vos prasidėjus antrosioms LKL ketvirtfinalio serijos rungtynėms Klaipėdoje, kai nuaidėjus švilpukui iškėlė didžiulius plakatus su užrašais: „Švilpiu kada noriu!“ ir „Su kodu: teisėjai30 - 30% akiniams!“

Netrukus į aikštę buvo išmesti popieriaus ritinėliai, ir teisėjai buvo priversti stabdyti rungtynes. Tai buvo padaryta du kartus. Tačiau viską sutvarkius ir surinkus popierinius ritinėlius, rungtynės buvo tęsiamos ir „Neptūnas“ su „Lietkabeliui“ kaip lygus su lygiu kovojo daugiau nei pusę rungtynių.

Galiausiai trečiajame kėlinyje „Lietlkabelis“ laimėjo atkarpą 12:0, susikrovė dviženklę persvarą - 67:56 ir pergalės iš rankų jau nebepaleido.

Galutinis rungtynių švilpukas skelbė panevėžiečių pergalę rezultatu 94:78.

 

Trenerio mintys

Pirmadienį, kiek aprimus aistroms po LKL ketvirtfinalio serijos, „Vakarų ekspresas“ susisiekė su „Neptūno“ vyr. treneriu Tomu Gaidamavičiumi ir pasikalbėjo apie LKL ketvirtfinalio seriją ir ateities planus.

 

Treneri, iš pradžių aptarkime visą ketvirtfinalio seriją.

Serija buvo išties kovinga, tačiau mums pirmose rungtynėse, kurias visąlaik vedėme, pritrūko sėkmės. Nežinia, kaip viskas būtų pasibaigę, jei būtume laimėję pirmąsias ketvirtfinalio serijos rungtynes, žaidėjams žaisti antrąsias serijos rungtynes psichologine prasme būtų visai kitas reikalas.

Bet jau nieko nebepakeisi, yra, kaip yra.

Apskritai visas sezonas buvo labai permainingas. Pradžia buvo nebloga, po to prasidėjo traumos, virusai. Bet nenoriu tuo teisintis, daug komandų dėl to nukentėjo.

Šiemet startavome su mažesniu biudžetu, nepavyko suburti stipresnės komandos, mums tai kainavo labai skaudžiai. Be to, visi varžovai jaučia, kad „Neptūnas“ yra susilpnėjęs, jie mus puolė, kibo į atlapus. Viduryje sezono buvome atsigavę, bet po KMT finalo ketverto vėl kritome į duobę. Tada vadovai nutarė pasistiprinti. Nepavyko su užsieniečiu, bet Deivido Gailiaus atėjimas davė daug, mums trūko lyderio, taškų lyderio, kuris temptų komandą paskui save.

Sezono pabaigoje turėjome gerą atkarpą, aišku, pritrūko vienos pergalės, kad pasiektume penktąją vietą. Nemanau, kad ketvirtfinalyje pasirodėme blogai, labai daug davė pirmosios rungtynės. Bet nieko jau nebepakeisi. Kas laimi, tie tą dieną yra stipresni.

Ar matėte sirgalių plakatus? Ką galite apie tai pasakyti?

Matėme. Sirgaliai išreiškė savo nuomonę. Tai yra jų pozicija ir jie ja pasidalijo su visuomene.

Tuomet, kai šiek tiek atlaisvino karantino sąlygas ir sirgalius pradėjo leisti į rungtynes, ėmė gėrėti ir jūsų žaidimas: LKL reguliariojo sezono pabaigoje iš šešių paskutinių rungtynių buvo iškovotos penkios pergalės. Jautėte sirgalių palaikymą?

Labai jautėme. Smagu, kai sirgaliai noriai dalyvauja mūsų rungtynėse, palaiko, išreiškia savo nuomonę. Nuoširdus ačiū jiems už palaikymą. Sezonas buvo nelengvas, buvo ir kritikos, ir visko, bet jei ji pagrįsta - tai taip pat mums visiems naudinga. Tai skatina pasitempti ir tobulėti.

Sezonas baigėsi gana anksti. Ką planuojate veikti? Ar dar treniruositės?

Dirbsime su jaunimu, treniruosimės, auginamės jaunąją kartą, o vyresni žaidėjai iš kitų miestų išvyko į savus namus.

Sezonas baigėsi - sezonas prasideda. Reikės mąstyti apie naujo sezono darbus. Vieniems žaidėjams sutartys baigėsi, tad prasidės komandos komplektacijos darbai, paieškos, žvalgytuvės.

ŽINUTĖ TEISĖJAMS. Štai tokius plakatus per antrąsias LKL ketvirtfinalio serijos rungtynes Klaipėdoje iškėlė „Neptūno“ sirgaliai. Juose užrašai: „Švilpiu kada noriu!“ ir „Su kodu: teisėjai30 - 30% akiniams!“ Mato BARANAUSKO nuotr

Jūsų sutartis su „Neptūnu“ galioja iki 2023 metų vasaros. Pavardinkite, su kuriais „Neptūno“ žaidėjais dar galioja sutartys?

Kontraktus kitam sezonui su klubu turi Žygimantas Janavičius, Evaldas Šaulys, Matas Jogėla, Simas Galdikas, Giedrius Stankevičius, Aidas Einikis ir jaunieji Adomas Sidarevičius, Klaidas Metrikis ir Nojus Mineikis. Džiugas Slavinskas 2020 metų vasarą sudarė sutartį pagal formulę 1+1.

Apie kitų metų sudėtį dabar labai sunku kažką pasakyti, mes jau pasirašėme sutartis su dviem jaunais žaidėjais - Sidarevičiumi ir Mineikiu, svarbus darbas jau yra atliktas. Kalbant apie kitų metų sudėtį, viskas priklauso nuo biudžeto, dėl to dabar negalime smarkiai komplektuotis. Viskas priklauso nuo to, kaip seksis surinkti biudžetą.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder