Svarbiausio savo gyvenimo starto išvakarėse A. Šidiškis sutiko pasidalinti mintimis su „Vakarų ekspreso“ skaitytojais.
Arnai, į Tokiją atvykote kartu sus savo treneriu Vincu Šlevinskiu. Papasakokite, kokie pirmieji jūsų įspūdžiai?, - „Vakarų ekspresas“ pasiteiravo sunkiaatlečio.
Viskas organizuota aukščiausiu lygiu - apgalvota kiekviena smulkmena, viskas vyksta pagal sudarytą tikslų grafiką. Savanoriai itin paslaugūs, malonūs ir visada pasiruošę padėti. Jei tik ko pasiteirauji - palydi iki reikiamos vietos ir viską išsamiai paaiškina.
Kokį įspūdį paliko olimpinis kaimelis ir jūsų treniruočių salė?
Mūsų treniruočių ir varžybų salė - didžiulė, tai - Tokijo tarptautinio forumo arena. Nuo olimpinio kaimelio į sporto salę vykstame autobusu apie 20 minučių. Yra sudėliotas itin tikslus autobusų grafikas, tad nuvykti į treniruotes nėra jokių bėdų.
O kuriuo laiku jums geriau treniruotis nusprendžiate patys su treneriu ar yra paskirtas tam tikras laikas?
Treniruočių grafiką sudėliojo varžybų organizatoriai. Sekmadienį mes treniravomės nuo 12.30 iki 14.30 val., o šiandien - nuo 10 iki 12 val.
Varžybų antradienį pagal Tokijo laiką startas - 13.50 val. (Lietuvos laiku - 7.50 val.). Mes jau adaptavomės prie Tokijo laiko, tad varžybų laikas man labai patogus. Mes Klaipėdoje dažniausiai treniruojamės nuo 10 iki 12 val., tad pagal laiką Tokijuje irgi kaip ir panašiai gaunasi.
Varžybų laikas - nei ankstyvas, nei vėlyvas. Ramiai sau atsikeli, papusryčiauji ir pradedi ruoštis varžyboms.
Esu dalyvavęs čempionatuose, kai varžybos prasidėdavo net 22 val. Tad pagalvokite, varžybos baigiasi tik apie vidurnaktį, o jei dar dopingo kontrolieriai ima mėginį, tad į viešbutį grįžti tik kokią 2 ar 3 valandą nakties.
Be to, jei varžybose dalyvauji vakare, tuomet guli kambaryje ir lauki varžybų, į galvą pradeda lįsti pašalinės mintys, kankina jaudulys ir tai labai sekina. Esu patenkintas Tokijo olimpinių žaidynių varžybų laiku.
Minėjote apie pašalines mintis ir jaudulį. Juk pačiam olimpinės žaidynės - debiutinės. Galiu drąsiai teigti, kad šios varžybos, jūsų karjeros varžybos, ar nejaučiate jaudulio?
Net pačiam keista, bet jaučiuosi ramiai, nesijaudinu. Nežinau, gal antradienį prieš startą bus kitaip, bet dabar jaučiuosi ramus. Padariau visą darbą iki šiol, nuoširdžiai treniravausi ir ruošiausi olimpiadai, tad belieka užkopti ant scenos ir atlikti tai, kas atidirbta treniruotėse.
Ar Tokijuje nekankina karščiai?
Lauke - išties tvanku. Maždaug taip, kaip jautėmės per didžiausius karščius Lietuvoje liepos mėnesį. Gal net Tokijuje tvankiau, nes drėgnesnis klimatas.
Tai sekina, tačiau aš stengiuosi kuo mažiau vaikščioti į lauką - nueinu tik iki valgyklos, kur kelias pėsčiomis užtrunka apie 3 minutes, o autobuse, treniruočių salėje ir kambaryje puikiai veikia kondicionieriai, tad aš dėl to jokių problemų nejaučiu.
Koks Tokijo olimpiniame kaimelyje maistas?
Yra visko, ko tik nori: ir japoniška, ir Azijos, ir europiečių virtuvė. Yra net musulmonų virtuvė. Man maistas puikiai tinka. Aš asmeniškai prieš varžybas neeksperimentuoju: valgau kaip įprastą - vištieną, makaronus, daržoves, ryžius.
Yra ir atskira daržovių ir vaisių bei šaltų užkandžių erdvė. Virtuvė veikia visą parą, tad išalkęs gali ateiti ir valgyti, kada tik nori - kad ir vidury nakties.
Ar teko olimpiniame kaimelyje sutikti itin ryškių žvaigždžių - NBA talentų ar kokių olimpinių čempionų, dėl kurių viso pasaulio sirgaliai tiesiog alpsta?
Ne, neteko, kadangi aš mažai vaikštau po olimpinį kaimelį, o tiesiog esu susikoncentravęs varžyboms, o ne pramogoms.
Be to, čia visi vaikšto su kaukėmis, tad ir norėdamas gali kažkokios žvaigždės ir nepažinti.
Čia visi kruopščiai saugosi nuo COVID-19. Aplink visur dezinfekciniai skysčiai. Jei įeini į patalpą, patys savanoriai pribėga ir rankas apipurškia dezinfekciniu skysčiu.
Įdomu ir tai, kad čia anksti temsta - apie 18 val. jau būna tamsu. Labai greit sutemsta - vos per 10 minučių ir tamsu.
Startas jau antradienį 7.50 val., o kada yra numatyta kelionė namo?
Skrydis - penktadienį, tad po varžybų gal daugiau pamatysiu ir galėsiu jums daugiau papasakoti, o dabar visas dėmesys ir koncentracija sutelkta tik į būsimas varžybas.
Arnai, ačiū už pokalbį. Laikome už Tave kumščius ir linkime sėkmės olimpiadoje.
Informacija
Arnas Šidiškis yra daugkartinis Lietuvos čempionas, įvairių tarptautinių turnyrų nugalėtojas, daugkartinis Europos ir pasaulio čempionatų dalyvis. Arčiausiai Europos čempionato medalio Arnas buvo 2018 metais, kai Rumunijoje iškovojo šeštąją vietą. T
ais pačiais metais Turkmėnistane vykusiame pasaulio čempionate jis liko vienuoliktas.
A. Šidiškis yra ketvirtasis nepriklausomos Lietuvos sunkiaatletis, kuris varžysis olimpinėse žaidynėse: pirmasis buvo Povilas Vitonis, kuris 1928 metų Amsterdamo olimpinėse žaidynėse buvo penkioliktas ir nešė Lietuvos trispalvę, antrasis - Ramūnas Vyšniauskas (dalyvavo net ketveriose olimpinėse žaidynėse - Atlanto, Sidnėjaus, Atėnų ir Pekino, arčiausiai medalio buvo 2004 metais Atėnuose - iškovojo aukštą penktąją vietą), trečiasis - Aurimas Didžbalis.
Pastarasis - tituluočiausias: 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalį.
Rašyti komentarą