Valstybės stipendijų negaunantiems paraatletams – Lietuvos paralimpinio komiteto partnerių parama
Didžioji paramos dalis bus skirta Lietuvos paralimpinės rinktinės nariams ir kandidatams, negaunantiems valstybės stipendijų. Visa ši parama paraatletams skirta iš Lietuvos paralimpinio komiteto privačių rėmėjų lėšų.
„Savo proaktyvia veikla pernai pasiekėme ženklaus valstybės stipendijų padidinimo paralimpinio sporto atletams, kurie dabar gauna tiek pat kiek negalios neturintys sportininkai. Tai leidžia valstybės palaikymą turintiems paraatletams daug kokybiškiau treniruotis, rengtis varžyboms.
Tačiau daug jaunų atletų nėra palaikomi valstybės, negauna finansavimo, nes dar nespėjo pasiekti aukštumų, už kurias skiriamos valstybės stipendijos. Džiaugiuosi, kad galime prisidėti prie perspektyvių paraatletų augimo, tai darome Lietuvos paralimpinio komiteto rėmėjų pagalbos dėka“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.
Parama bus skirta daugiau kaip trims dešimtims Lietuvos paralimpinės rinktinės narių ir kandidatų. Pasak M. Biliaus, šiais metais, prasidėjus atrankai į Paryžiaus paralimpines žaidynes, paraatletams ypač svarbus kuo kokybiškesnis pasirengimas varžyboms ir kuo didesnis tarptautinių startų skaičius, pažymima pranešime.
„Pavyzdžiui, šiais metais vyks žmonių su negalia lengvosios atletikos ir plaukimo pasaulio čempionatai, kuriuose bus dalijami tiesioginiai kelialapiai į Paryžiaus žaidynes. Lietuvos golbolo rinktinė tęs kovą dėl patekimo į žaidynes, kiti atletai šio tikslo sieks triatlone, šaudyme, šaudyme iš lanko, dziudo imtynėse.
Tarptautinėse varžybose Lietuvai sėkmingai atstovauja ir snieglentininkas Rapolas Micevičius, siekiantis gražinti mūsų šalį į žiemos žaidynes, kurios 2026 m. vyks Italijoje. Šie metai labai svarbūs visiems, todėl svarbu maksimaliai išnaudoti sportininkų galimybes, kad kuo daugiau jų turėtų šansą pasiekti svarbiausią tikslą – patekti į paralimpines žaidynes“, – sakė M. Bilius.
Paralimpinio komiteto vadovas tikisi didesnės pagalbos iš valstybės ugdant perspektyvius atletus, taip pat ieško privačių rėmėjų, su kuriais galėtų įgyvendinti prasmingus projektus.
„Pernai įvykusi valstybės sporto finansavimo pertvarka pagerino aukštus pasiekimus turinčių sportininkų padėtį, bet valstybės stipendijų negaunantiems atletams yra labai nelengva. Labai svarbu, kad palaikymo sulauktų perspektyvūs sportininkai, jų yra ne tiek daug, reikia branginti kiekvieną“, – sakė M. Bilius.
Kam labiausiai reikalinga finansinis palaikymas, sprendė speciali darbo grupė, kurioje dalyvavo Lietuvos paralimpinio komiteto, Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos, Lietuvos aklųjų sporto federacijos atstovai. Parama sportininkus pasieks per federacijas.
Rašyti komentarą