Aušrinė Armonaitė

Armonaitė Klaipėdoje atidarys naują gamyklą, domėsis stipendijų įtaka talentų ugdymui

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė penktadienį Klaipėdoje atidarys naują SBA baldų gamybos kompleksą „Inno Line“, lankysis Klaipėdos valstybinėje kolegijoje, kurios studentai gauna ministerijos tikslines skatinamąsias stipendijas. 

Naujojoje gamykloje dirba daugiau nei 600 žmonių, įdiegti 35 robotai. Investicijos į kompleksą siekia 65 mln. eurų.

Šis projektas įgyvendintas pagal žaliojo koridoriaus iniciatyvą, leidžiančią Lietuvoje greičiau ir paprasčiau  vystyti naujas reikšmingas investicijas, investuotojams taip pat suteikiamos pelno mokesčio lengvatos.

Šiuo metu Lietuvoje vystomi 8 tokie projektai. Planuojama investuoti beveik pusę milijardo eurų, sukurti daugiau nei 2 tūkstančius aukštos pridėtinės vertės darbo vietų.P 

„Tai rodo, kad ši iniciatyva – puikus postūmis verslui ir investuotojams. Džiaugiuosi, kad šalyje kuriasi inovatyvios gamyklos ir verslai. Tai suteikia reikšmingą pagreitį didinant Lietuvos technologinį proveržį, šalies žinomumą bei konkurencingumą globaliu mastu“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Klaipėdoje ministrė taip pat lankysis miesto kolegijoje, kur domėsis, kaip veikia ministerijos skiriamų tikslinių 200 eurų dydžio skatinamųjų stipendijų sistema. 

Ekonomikos ir inovacijų ministerija nuo 2020 m. skiria tikslines skatinamąsias stipendijas STEM (angl. „science, technology, engineering, maths“) srities programas pasirinkusiems studentams.

Šios programos yra svarbios vietos verslui, užsienio investuotojams. Jos susijusios su aukštos pridėtinės vertės sektoriais ir skirtos regionų investiciniam patrauklumui didinti.   

Klaipėdos valstybinės kolegijos studentams skiriama daugiausiai stipendijų iš visų aukštųjų mokyklų studentų: 2020 m. – 59 stipendijos, 2021 m. – 71.  Šiais metais laukiame panašaus skaičiaus studentų, pasirinkusių STEM srities programas. 

„Lietuva dėl investicijų konkuruoja ne tik regioniniu, bet ir globaliu mastu, o kvalifikuota darbo jėga yra vienas svarbiausių argumentų renkantis investicijų vietą.

Siekiant į Lietuvą pritraukti naujų investicijų, aukštos pridėtinės vertės gamybos ar paslaugų, mums būtina nuolat auginti talentus ir didinti aukštos kvalifikacijos specialistų rinką.

Jau dabar verslai susiduria su sunkumais ieškodami informacinių technologijų specialistų, inžinierių, elektromechanikų. Verslui reikalingų specialistų rengimas yra visos valstybės rūpestis, o mūsų skiriamos tikslinės stipendijos yra viena efektyvesnių priemonių“, – sako ministrė A. Armonaitė.     

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos skirtos stipendijos turėjo didelės įtakos 2021 m. priėmimui į Klaipėdos valstybinę kolegiją.

Per 2020–2021 metų laikotarpį priėmimas į studijų programas, kurių studentams buvo skirtos tikslinės stipendijos, padidėjo 69 proc. (2019 m. priimta 110, 2020 m. – 136, 2021 m. – 186 studentai). Bendras studentų, kurie pirmais studijų metais nutraukė studijas, skaičius sumažėjo 14 proc. 

Studijų programų sąrašas sudaromas remiantis VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atlikta analize ir pateiktais siūlymais, tikintis, kad studentai įsilies į regioninę darbo rinką. 

Stipendijos skiriamos 9 aukštojo mokslo įstaigoms 6 regionuose: Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Utenos, Alytaus ir Marijampolės. 200 eurų mėnesinės stipendijos mokamos visus metus visą bakalaurinių studijų laikotarpį  – 4 metus. 

Šiais metais įstojusiems studentams skirtos 268 stipendijos, o bendras finansuojamų stipendijų skaičius siekia 796.

Gemius

Raktažodžiai
Sidebar placeholder