Aušrinė Armonaitė

Armonaitė su Sakartvelo vicepremjeru aptars prekybą, integraciją į ES

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė penktadienį Vilniuje susitiks su Sakartvelo  vicepremjeru ir ekonomikos ir darnios plėtros ministru Levanu Davitašvili bei aptars spartesnę šios šalies integraciją į Europos Sąjungą bei dvišalių santykių plėtrą.   

L. Davitašvili vadovaujama delegacija penktadienį dalyvaus trečiajame Lietuvos ir Sakartvelo tarpvyriausybinės ekonominio bendradarbiavimo komisijos (TVK) posėdyje, pranešė ministerija.  

A. Armonaitė sako, jog Lietuva siekia, kad Sakartvelas kuo greičiau prisijungtų prie ES bendrijos.

„Esame pasirengę pasidalinti savo patirtimi –  kaip Lietuvai narystės ES perspektyva tapo papildoma paskata tęsti pradėtas reformas ir padėjo konsoliduoti pastangas siekiant europinės integracijos“, – panešime sakė ministrė.  

Pasak A. Armonaitės, šalys galėtų rengti dvišales prekybos misijas, verslo forumus ir susitikimus, specializuotas parodas ir muges, išplėsti dvišalę prekybą – pavyzdžiui, Lietuva yra pasirengusi pasiūlyti Sakartvelo rinkai mėsos, pieno, konditerijos, grūdų gaminių, alaus, gyvulių pašarų preparatų ir kitų žemės ūkio produktų.

2022 metų sausio–lapkričio mėnesiais, palyginti su 2021 metų tuo pačiu laiku, Lietuvos prekybos apyvarta su Sakartvelu išaugo beveik 49 proc. iki 116 mln. eurų.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder