Atostogas Palangoje lietuviai ėmėsi planuoti stebėtinai anksti – šie laikotarpiai ypač populiarūs

Šalies gyventojai šiemet vasaros atostogas ėmė planuoti itin anksti. Štai Palangoje pirmųjų viešbučių rezervacijų ateinančiai vasarai sulauktą dar rudenį. Apgyvendinimo įstaigose užimtumas siekia keliolika procentų. Populiariausi atostogų mėnesiai išlieka liepa – rugpjūtis.

Viešbučio „Palangos žuvėdros“ direktorius Kristupas Šliogeris sako, ramybę netrukus sudrums vasaros poilsio išsiilgę poilsiautojai.

Šiltajam sezonui laisvų vietų skaičius tirpste tirpsta – liepos, rugpjūčio mėnesiais viešbučio užimtumas siekia daugiau nei 50 proc. 

„Rezervuojasi pakankamai aktyviai ir galiu pasakyti, kad žmonės pradeda planuoti net anksčiau. Jei anksčiau pagrindinės vasaros rezervacijos būdavo balandžio–gegužės mėnesiais, tai šiemet mes jau dabar turim daugiau negu pusę viešbučio rezervuota“, – komentavo jis.

Verslininkai skaičiuoja, kad iš viso šiuo metu viešbučių užimtumas siekia keliolika procentų.

„Kai kalendoriuje turime pavasarį, tai prasideda aktyvesnis domėjimasis vasaros sezonu, planavimas. Tai dabar, jeigu taip bendrai, apie 15 proc. vasarai rezervacijų ir, aišku, dabar rezervavimas jau smarkiai įsibėgėjęs“, – situaciją apžvelgė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė. 

Šiltajam sezonui aktyviai ruošiasi ir kavinės bei restoranai. Verslininkai poilsiautojus vasarą žada nustebinti naujai duris pravėrusiomis išskirtinėmis vietomis.

„Palangoje atsidarys naujų restoranų ir pakankamai stiprių prekinių ženklų, atėjusių iš sostinės, atnešančių naujų tendencijų, gastronomijos naujienų“, – pokyčius įvardijo pašnekovė.

Šiemet kainos kils nežymiai, sako verslininkai. I.Valaitienės teigimu, vertinant infliacijos įtaką, atsižvelgiant į bendrą situaciją, kainos čia gali būti apie 10 proc. didesnės. Vis tik tai nėra toks aukštas lygis, kaip kad kadaise buvo infliacijos procentas.

Šiltajam sezonui aktyviai ruošiasi ir kurorto turizmo informacijos centras. 

„Raitojamės rankoves iki alkūnių ir pradedam darbuotis naujajam sezonui“, – patikino Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė. 

„Lietuvos ryto“ televizijai ji sakė, kad jau sulaukiama užklausė ne tik pavasariui ar vasarai, bet ir rudens laikotarpiui. 

„Kas įdomiausia, pradeda daugėti užklausų iš užsienio svečių, kuo mes labai džiaugiamės“, – pridūrė R.Kmitienė.

Palangos turizmo informacijos centras šiemet poilsiautojus pasitiks atsinaujinęs – buvusios autobusų stoties patalpos šiemet duris pravėrė kaip moderni erdvė. Užėjus į vidų kurorto svečius pasitinka zonos pritaikytos poilsiautojų poreikiams. 

Palanga šiemet švęs ir savo 770 metų jubiliejų. Ta proga visus metus kurorte, be jau tradicinių, vyks įvairūs kultūriniai, sporto renginiai, plenerai, konkursai, edukacijos.

Lrytas.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder