„Auksiniame trikampyje“ - milijoninės investicijos

(2)

Prie pagrindinio įvažiavimo į Klaipėdą esančioje teritorijoje kitą mėnesį oficialiai planuojama pradėti prekybos, paslaugų ir sandėliavimo miestelio „Acorn“ statybas. Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus džiaugiasi, kad būtini sprendimai projektui, kuriam iki šiol rengtasi net 12 metų, buvo rasti per metus.

„Šalia LEZ teritorijos pagaliau pradedama vystyti vadinamojo auksinio trikampio teritorija. 110 hektarų sklype įsikurs nauja verslo erdvė, į šios teritorijos vystymą verslininkai per ketverius metus planuoja investuoti 100 milijonų eurų, per dešimtmetį investicijos išaugs kelis kartus!“ - savo socialinėje paskyroje pasidžiaugė Klaipėdos meras.

Anot jo, tai gerasis savivaldos ir verslo partnerystės pavyzdys. Pasiektas labai aiškus ir sutartimi pagrįstas susitarimas: Savivaldybė kartu su bendrove „Klaipėdos vanduo“ investuoja apie 4 milijonus eurų į lietaus nuotekų sistemos sukūrimą, kurios nebuvo iki šiol. Jei tai nebus padaryta, teritorijoje neįmanoma jokia plėtra.

„Verslas įsipareigoja išvystyti erdves taip, kad jos į miestą pritrauktų investicijas, kurtų darbo vietas ir patrauklų miesto vaizdą. Liepą jau planuojama kapsulės įkasimo ceremonija, kuri paskelbs darbų pradžią!“ - anonsavo A. Vaitkus.

„Vakarų ekspresas“ jau rašė, kad Klaipėdos UAB „Litmarina“ 50 ha teritorijoje tarp Vilniaus pl. ir Tilžės g. planuoja išvystyti prekybos, paslaugų ir sandėliavimo miestelį „Acorn“ (ang. „Gilė“).

„Litmarina“ per keletą metų nupirko nuosavybės ir nuomos teises į ne vieną sklypą prie įvažiavimo į Klaipėdą. Vienose nekilnojamojo turto (NT) vystytojų rankose atsidūrė beveik pusė „auksiniu trikampiu“ vadinamos uostamiesčio teritorijos.

„Litmarinos“ vadovas ir bendraturtis Marijus Žilinskas „Vakarų ekspresui“ patvirtino, kad statybos leidimas pirmiesiems statiniams gautas jau gegužę ir planuojama oficiali darbų pradžios ceremonija.

Anot jo, pirmiausia teritorijoje prie Tilžės gatvės planuojama statyti prekybinių sandėlių (angl. „stock office“), vėlesniuose etapuose palei Vilniaus plentą - prekybos miestelį.acorn

„Pirmajame etape bus statomi trys maždaug 13 000 kv. m. bendro ploto pastatai. Nors dar statybų nepradėjome, jų užpildymas jau siekia 70 procentų.

Kitu etapu papildomai, priklausomai nuo rinkos poreikio, dar statysime iki 10 000 kv. m prekybinių sandėlių“, - „Vakarų ekspresui“ sakė M. Žilinskas.

Jis teigė, kad per pirmus ketverius metus investicijos į projektą turėtų siekti 100 milijonų eurų.

Vėliau projektas plėsis priklausomai nuo poreikio.

Iš viso apskaičiuota, kad „Acorn“ miestelyje gali būti pastatyta apie 200 000 kvadratinių metrų ploto komercinio NT. Tai apie 3 kartus daugiau, nei užima Klaipėdos „Akropolis“.

„Norime pasidžiaugti miesto pozicija. Nors visoms pusėms teko daryti kompromisus, priimti ne pačius pigiausius sprendimus, tačiau jautėsi miesto pozicija, kad geriau yra projektą vystyti, negu nieko nedaryti. Kad pavyko rasti kompromisus, yra didelis mero A. Vaitkaus ir vicemero Algirdo Kamarausko indėlis“, - sako M. Žilinskas.

Jis dabar tikisi, kad „Klaipėdos vandens“ vykdomas lietaus nuotekų tinklo įrengimo projektas taip pat vyks sklandžiai ir neprasilenks su statybų grafikais. Planuojama, kad pirmuose pastatuose įkurtuvės jau bus minimos kitų metų pavasarį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder