Ar galite vairuoti automobilį, jei mirksi įspėjamoji variklio kontrolinė lemputė: svarbus įspėjimas vairuotojams

(3)

Ar galima vairuoti mirksint kontrolinei variklio lemputei "Check engine" ir kodėl taip gali nutikti - automobilių mechanikai papasakojo svarbių automobilio eksploatavimo niuansų. Jei senesnio automobilio prietaisų skydelyje mirksi "Check engine", tai paprastai reiškia, kad yra problemų su karbiuratoriumi. Specialistai taip pat papasakojo, kad dabar moderniuose automobiliuose yra daugybė šio indikatoriaus įsijungimo priežasčių: nuo paprastų ir nereikšmingų iki kritinių problemų. Jei toks indikatorius užsidega, tai gali reikšti, kad elektroninis valdymo blokas užfiksavo klaidą ir apie tai informuoja vairuotoją.

Ar galima vairuoti automobilį, kai užsidega kontrolinė variklio lemputė?

Žinoma, kad kontrolinis variklio indikatorius paprastai įspėja, kad variklis veikia nelygiai, o taip gali atsitikti, kai sutrinka degalų tiekimas arba netinkamai veikia degimo sistema. Mechanikai taip pat kalbėjo apie tai, kodėl gali užsidegti kontrolinė lemputė ir ką ji reiškia.

Jei pastebėjote, kad užsidegė kontrolinė variklio lemputė po to, kai į automobilį įpylėte degalų, tai gali reikšti, kad įpylėte nekokybiškų arba netinkamų degalų. Po to variklio elektroninė valdymo sistema nustato degalų degimo problemas ir perduoda informaciją į valdymo bloką. Po to būtinai turite pakeisti degalus, nes juo važiuoti pavojinga.

Pastebėjote, kad užvedus variklį užsidega lemputė - tai rodo perkaitimą. Tokiu atveju, jei temperatūros matuoklis rodo 90 laipsnių ir daugiau, tuomet verta papildyti arba pakeisti antifrizą turi būti atlikta aušinimo sistemos techninė priežiūra ir patikrintas termostatas.

Taip pat lemputė gali užsidegti užvedus automobilį esant normaliai temperatūrai, tada jis įspėja apie žemą alyvos lygį automobilyje. Norint išspręsti šią problemą, verta papildyti reikiamą alyvos kiekį.

Jei pastebėjote, kad lemputė šviečia ir kartu su pašaliniais garsais variklyje, tuomet jis įspėja apie rimtą gedimą. Tokią problemą gali pašalinti tik techninės priežiūros stoties specialistai.

Kiek laiko galiu važiuoti su mirksinčia variklio kontroline lempute

Jei negalite atšaukti kelionės ir nėra laiko apsilankyti autocentre, būtina patikrinti, kaip automobilis elgiasi kelyje. Kontrolinės lemputės įsižiebimas ne visada reiškia kritinį gedimą, tačiau nepakenks kontroliuoti automobilio elgesį greitėjant ar važiuojant į viršų.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tachometro ar termometro rodiklius, nes jei būtent šie parametrai yra tvarkingi, vis tiek galima važiuoti toliau. Tačiau būtina kreiptis į techninės priežiūros stoties specialistus, kad jie atliktų teisingą iššifravimą. 

Sutrikus specialios sistemos, kuri yra automobilio borto sistemos sudedamoji dalis, veikimui, turėtumėte kiek įmanoma apriboti variklio veikimą, kad išvengtumėte detonacijos ar sprogimo. Todėl turėtumėte važiuoti nedideliu greičiu ir nedaryti staigių judesių.

Norint saugiai nuvykti į degalinę, verta laikytis šių taisyklių:

Didžiausias greitis turėtų būti ne didesnis kaip 6 km/val., o variklio sūkių dažnis - ne didesnis kaip 2500, taip pat būtina išjungti oro kondicionierių, garso ir vaizdo aparatūrą ir kitus elektros prietaisus, kad būtų iškrauta automobilio sistema, vengti staigaus greitėjimo, posūkių ir stabdymo.

Šaltinis: glavred.info

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder