Automobilių ekspertas

Automobilių ekspertas atskleidė penkias paprastas gudrybes, padėsiančias jūsų varikliui veikti amžinai

(9)

Automobilių ekspertas atskleidė penkias paprastas gudrybes, padėsiančias jūsų varikliui tarnauti amžinai. Markas iš "Exotic Car Play Place" savo "YouTube" kanale paaiškino, kaip vairuotojai gali sutaupyti nemažai pinigų techninės priežiūros išlaidoms.

Rūpinkitės savo alyva

Pirmiausia Markas paragino žiūrovus prisiminti, kad alyva yra jų variklių "gyvybinis kraujas", todėl labai svarbu palaikyti gerą jos būklę.

Tai reiškia, kad reikia reguliariai keisti alyvą, prireikus papildyti jos atsargas ir užtikrinti, kad ji būtų švari.

Šviežia alyva turėtų būti ryškiai raudonos arba gintarinės spalvos, o perėjusi per variklį paprastai pasikeičia į tamsiai rudą arba juodą.

Jei alyvoje yra pastebimai daug smėlio ar šiukšlių, verta ją pakeisti.

Alyvos keitimo intervalai skiriasi priklausomai nuo modelio ir juos galima rasti savininko vadove, tačiau praktiška taisyklė yra kas 5 000-7 000 mylių.

Kas savaitę patikrinkite alyvos lygį ir įpilkite šiek tiek daugiau, jei jos trūksta.

Be to, būtinai stebėkite, ar nėra nuotėkio, dėl kurio alyva gali užsidegti, sudeginti variklio dalis, jas sugadinti arba susikaupti anglies.

Markas taip pat patarė išlaidauti perkant kokybiškas dalis, pavyzdžiui, alyvos filtrus, kad sutaupytumėte laiko ir pinigų alyvos priežiūrai.

Atkreipkite dėmesį į įspėjamuosius ženklus

Markas sakė: "Neignoruokite įspėjamųjų ženklų. Jis skleidžia kitokį garsą, ar yra variklio patikros indikatorius?

Tai beveik kaip jūsų asmeninė sveikata: jei kažkas negerai... kreipkitės į gydytoją."

Keisti garsai ir įspėjamosios lemputės gali būti įvairių problemų simptomai, tačiau visada geriau apsidrausti, nei gailėtis.

Sumokėti šiek tiek pinigų už techninę apžiūrą yra kur kas geriau nei sumokėti kelis šimtus svarų už variklio remontą ar net pakeitimą.

Sumažinkite variklio apkrovą

Vienas geriausių būdų prailginti variklio tarnavimo laiką - tiesiog rūpestingai su juo elgtis.

Jei automobilis yra kuo lengvesnis, važiuojate sklandžiai, stabdote švelniai ir greitėjate palaipsniui, sumažinkite variklio apkrovą.

Kai gamintojai testuoja variklius, jie tikrina, ar jie gali atlaikyti apkrovą, tačiau dauguma jų nėra skirti dirbti viršvalandžius ilgą laiką.

Kitas puikus patarimas - stenkitės išlaikyti kuo mažesnes apsukas ir kuo anksčiau perjunkite aukštesnę pavarą, kad variklis galėtų palaikyti pastovų ritmą.

Nepraleiskite techninės priežiūros

Tai susiję su pirmuoju Marko patarimu, tačiau, norėdami prailginti automobilio tarnavimo laiką, turite nuolat atlikti techninę priežiūrą.

Po pradinio trejų metų laikotarpio naujiems automobiliams reikia bent kartą per metus, todėl nesunku nuvežti jį į techninę apžiūrą, kol būsite garaže.

Tačiau nepamirškite stebėti ir kitų dalykų, nesusijusių su metine technine priežiūra.

Alyvos, stabdžių skysčio, transmisijos skysčio, aušinimo skysčio, filtrų ir padangų keitimo intervalus rasite savininko vadove.

Taip pat būtinai patikrinkite ir nedelsdami pašalinkite bet kokias problemas.

Įšildymas ir atvėsinimas

Markas teigė, kad pašildyti ir atvėsinti automobilį yra būtina, jei norite, kad jis tarnautų ilgiau nei penkerius metus.

Prieš išvažiuodami į kelią, leiskite varikliui minutę ar dvi padirbėti, ypač šaltomis dienomis, kad skysčiai sušiltų ir cirkuliuotų.

Atvykę į kelionės tikslą, prieš išjungdami variklį, leiskite automobiliui šiek tiek padirbėti tuščiąja eiga, kad automobilis pradėtų atvėsti.

Šaltinis: THE SUN.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder