Ekspertai nustatė, kad kiniški automobiliai Rusijoje surūdija per dvejus metus

Rusijoje atliktas tyrimas, kaip kinų automobiliai atlaiko vietos oro sąlygas. Bandymai vyko 26 regionuose, juose dalyvavo 17 kiniškų automobilių markių, Autonews.ru informavo automobilių antikorozinių centrų tinkle „Lamark“.

Paaiškėjo, kad tokių markių kaip JAC, LiXiang, Lifan, Jetour ir Dongfeng automobilių kėbulo metaliniai elementai rūdija po 2 eksploatavimo metų. 

Tačiau „Tank“, „Great Wall“, „Haval“, „Geely“, FAW, GAC, „Omoda“, „Changan“, „Exeed“ ir „Chery“ automobilių metalinių elementų tarnavimo laikas gali siekti 4-5 metus. 

Tuo pat metu daugumos Kinijos gamintojų garantinis laikotarpis, apsaugantis nuo korozijos, svyruoja nuo 3 iki 6 metų, o tai patvirtina ribotą jų atsparumą agresyvioms eksploatavimo sąlygoms Rusijoje, rodo „Lamark“ tyrimai. 

Apskritai naujo kiniško automobilio eksploatavimo trukmė Rusijos sąlygomis neviršija 5-7 metų, tačiau yra pavyzdžių, kai antrinėje rinkoje parduoti automobiliai toliau naudojami daugiau nei 10 metų.

Tyrime taip pat buvo įtraukti iš Rusijos pasitraukę Europos prekių ženklai - „Škoda“, „Opel“, „Peugeot“, „Volkswagen“, „Audi“, BMW ir „Mercedes-Benz“. 

Atliekant bandymus nustatyta, kad jie pasižymėjo gerokai didesniu atsparumu korozijai.

Taigi, „europiečių“ metalo tarnavimo laikas yra apie 12 metų, o su antikorozine danga jis padidėja iki maždaug 22 metų, pažymėjo „Lamark“.

„Otkritie Auto“ apklausa parodė, kad 2023 m: 61 % Rusijos automobilių entuziastų mano, kad automobiliai iš Kinijos tik iš dalies pritaikyti Rusijos oro sąlygoms. 

Dar 19 % teigė, kad kiniški automobiliai negali atlaikyti rusiškos žiemos. Priešingos nuomonės laikėsi 20 % respondentų. 

Tarp kiniškų automobilių trūkumų rusai įvardijo ploną metalą ir detales, nepritaikytas didelėms šoninėms apkrovoms ir sukimui (44 proc.), metalo koroziją, kuri ne visada paruošta eksploatuoti žiemą (42 proc.), taip pat nekokybišką elektroniką ir atsargines dalis (29 proc.). 28 % skundėsi dėl per švelnios pakabos, nepritaikytos Rusijos kelių sąlygoms, o dar 24 % - dėl silpno dažymo.

Rusijos taksi vairuotojai taip pat masiškai skundėsi prasta kiniškų automobilių kokybe. 

Rinkos dalyviai laikraščiui „Kommersant“ sakė, kad automobilius iš Kinijos reikia nurašyti po 150 000 kilometrų ridos, o Europos ir Korėjos markių automobiliams 250 000-300 000 kilometrų rida laikoma normalia. 

Pasak jų, gedimai dažnai būna kritiniai - daugelyje automobilių sugenda variatoriai ir varikliai. 

Nacionalinės pramonės informacijos agentūros analitikų teigimu, kiniško krosoverio išlaikymo išlaidos per penkerius eksploatacijos metus jau viršys naujo automobilio kainą.

Prasidėjus karui Ukrainoje, iš Rusijos pasitraukė visi tarptautiniai automobilių gamintojai - jie uždarė savo gamyklas ir sustabdė tiekimą. 

Iki 2022 m. pabaigos Rusijos automobilių rinkoje liko tik 14 markių, iš kurių vienuolika yra kinų. 2024 m. pabaigoje Kinijos automobilių pramonė užims 68 % Rusijos automobilių rinkos. 

Analitinės agentūros „Avtostat“ duomenimis, 2024 m. tarp dešimties geriausiai parduodamų markių bus septynios kinų markės, ypač „Haval“, „Chery“ ir „Geely“. 

Kartu vyriausybė paragino rusus nesitikėti, kad į šalį sugrįš iš jos pasitraukę užsienio automobilių prekės ženklai.

Šaltinis: moscowtimes

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder