Atskleidus sukčiavimo faktą, valdžios institucijos nurodė „Toyota“, „Mazda“ ir „Yamaha“ nutraukti klastojimo ataskaitoje išvardytų modelių pardavimą. Be to, jau šiandien valdžios institucijos atliks kratas visų penkių minėtų gamintojų biuruose.
Iš viso ministerija nustatė 38 japoniškų automobilių ir motociklų modelių sertifikavimo proceso pažeidimų ir nurodė sustabdyti 6 iš jų pardavimą. „Toyota“ atveju ministerija nustatė suklastotus trijų vis dar gaminamų modelių – Corolla Fielder, Axio ir Yaris Cross – bandymų duomenis, taip pat keturių nebegaminamų modelių, įskaitant vieną Lexus prekės ženklo modelį, susidūrimo bandymų neatitikimus.
Neteisėtas manipuliavimas duomenimis taip pat nustatytas dviejų gaminamų „Mazda“ automobilių – sportinio automobilio „Roadster RF“ ir hečbeko „Mazda2“ – bei trijų anksčiau gamintų modelių atvejais.
Vakar bendrovė pranešė, kad praėjusį ketvirtadienį, gegužės 30 d., buvo sustabdyti „Roadster RF“ ir „Mazda2“ pardavimai. Be to, valdžios institucijos nustatė neatitikimų dėl vieno „Yamaha“ motociklo modelio.
Masinis gamintojų patikrinimas susijęs su skandalu, kilusiu dėl „Toyota Motor“ padalinio „Daihatsu“. Jo gamyklos Japonijoje buvo uždarytos 2023 m. gruodį dėl skandalo, susijusio su suklastotais avarinių bandymų rezultatais.
Vasario mėnesį „Toyota“ pakeitė visą „Daihatsu Motor“ vyresniąją vadovybę. Japonijos transporto ministerijai vasarį baigus tikrinti „Daihatsu“ gamyklų saugos standartus, gamintojas pradėjo palaipsniui atnaujinti veiklą jose. Gegužės mėnesį gamyba buvo visiškai atnaujinta.
Rašyti komentarą