Olandų studentai Maroke išbandė pirmąją pasaulyje visureigę saulės energiją naudojančią transporto priemonę
Dvivietis, keliais važiuojantis "Stella Terra" modelis yra varomas saulės baterijomis ant stogo ir saulėtą dieną gali nuvažiuoti 630 km.
"Stella Terra" išbandėme ištisai. Pradėjome Maroko šiaurėje, nuvažiavome daugiau kaip tūkstantį kilometrų per įvairius kraštovaizdžius, o kelionę baigėme Sacharoje - visa tai buvo varoma saulės energija", - aiškino komandos projekto finansų vadovė Britt van Hulst.
Automobilis buvo sukurtas atšiaurioms ir laukinėms vietovėms ir, jei šviečia saulė, per dieną gali nuvažiuoti daugiau kaip 630 km, o bekelėje, priklausomai nuo reljefo, - apie 550 km.
Dvivietis "Stella Terra" naudoja saulės energiją per ant stogo esančias plokštes, todėl jam nereikia įkrovimo stotelių ar degalų.
Spalio 15 d., komanda baigė saulės energija varomą kelionę, o "Stella Terra" pasirodė geriau, nei tikėtasi, pakeliui atlikus tik keletą nedidelių pakeitimų, pavyzdžiui, pakeitus lūžusią vairo traukę.
Vis dėlto automobilį sukūrusi komanda tvirtino, kad jų transporto priemonė pranoko lūkesčius, nes galiausiai sunaudojo 30 proc. mažiau energijos nei tikėtasi.
Pagal užsakymą pagamintas saulės baterijų keitiklis saulės baterijų sugertą saulės šviesą į elektros krūvį pavertė efektyviau, nei jie tikėjosi.
"Jau dabar įprastomis sąlygomis sunku sukurti energiją taupantį automobilį, galintį atlaikyti sunkias sąlygas, o ką jau kalbėti apie saulės baterijų integravimą į automobilį, dar nemačiau, kad kas nors tai padarytų", - sakė mobilumo ekspertas, Eindhoveno technologijos universiteto profesorius Maartenas Steinbuchas.
"Tikiuosi, kad po penkerių ar dešimties metų elektromobiliai taps visos mūsų energijos tinklų sistemos dalimi.
O kai pasirodys namų baterijos, bus galima net gaminti energiją naudojant saulės energiją naudojančius automobilius ir tiekti ją į namus.
Eindhoveno "Solar Team Eindhoven" inovacijos gali pakeisti ateitį", - pridūrė jis.
Šaltinis: euronews.com
Rašyti komentarą