TARŠA. Nustačius, kad automobilio variklio tarša viršija normą, siūloma techninę apžiūrą panaikinti po 7 dienų, o ne po 2, kaip yra dabar. Redakcijos archyvo nuotr.

Taršos dar netikrina, bet sąlygas jau švelnina

(1)

Po to, kai šiemet aplinkosaugininkams be policijos pagalbos leista tikrinti automobilių taršą, faktiškai tokie patikrinimai dar nevyko, tačiau šį procesą reglamentuojančią tvarką planuojama keisti jau antrą kartą per kelis mėnesius, o sankcijos švelninamos.

Aplinkosaugininkams bei kitų institucijų pareigūnams nustačius, jog automobilis viršijo išmetamųjų dujų normą, jo techninę apžiūrą siūloma naikinti ne po dviejų parų, kaip numatyta dabar, bet po septynių darbo dienų, sako aplinkos viceministrė Raminta Radavičienė.

Jos teigimu, Aplinkos ministerija antradienį gavo suderinti tai numatantį Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) direktoriaus įsakymo pakeitimo projektą.

„Vakar gavome derinimui LTSA direktoriaus įsakymo pakeitimo projektą, kuriuo šitą terminą (48 val. - BNS) siūloma dar pailginti iki septynių darbo dienų“, - LRT radijui sakė R. Radavičienė.

Kovą LTSA direktoriaus įsakymu buvo nustatyta, kad pareigūnams dėl taršos panaikinus automobilio techninę apžiūrą, ji galiotų dar dvi paras. Iki tol sprendimas įsigaliodavo iškart, nustačius pažeidimą.

Seimas praėjusią savaitę po pateikimo priėmė opozicijos ir valdančiųjų inicijuotas dvi Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis siūloma švelninti atsakomybę taršių automobilių savininkams.

Vietoje baudos pirmą kartą siūloma leisti skirti įspėjimą bei ilginti taršaus automobilio techninės apžiūros galiojimą.

Dujų išmetimus nuo sausio 1-osios keliuose gali tikrinti Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, taip pat policijos ir Lietuvos transporto saugos administracijos pareigūnai. Vis dėlto dėl šaltų orų patikrinimai dar nebuvo atliekami.

Aplinkos apsaugos departamentas „Vakarų ekspresą“ informavo, kad 2023 metais kartu su policijos pareigūnais ir Aplinkos apsaugos agentūros specialistais buvo atlikta 18 tikslinių išvykų automobilių išmetamų dujų patikrinimui. Kiekvienos išvykos metu buvo patikrinama vidutiniškai po 28 automobilius.

Šiemet tokių patikrinimų planuojama daugiau. Aplinkos apsaugos departamente yra 5 valdybos, jos visos aprūpinamos papildoma patikrinimo įranga. Vieno komplekto kaina yra nuo 13 500 iki 15 000 eurų.

Apie planuojamus didelės apimties patikrinimo reidus visuomenę planuojama informuoti atskirai iš anksto. Apie mažesnės apimties tikslines išvykas bus skelbiama ne visais atvejais.

TARŠA. Nustačius, kad automobilio variklio tarša viršija normą, siūloma techninę apžiūrą panaikinti po 7 dienų, o ne po 2, kaip yra dabar. Redakcijos archyvo nuotr.

Akcentuojama, kad Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai automobilius tikrinti stabdys saugiai, netrukdydami kitiems transporto dalyviams. Pareigūnai dėvės tarnybinę uniformą, o paprašius turi pateikti Aplinkos apsaugos departamento pareigūno pažymėjimą.

Aplinkosaugininkų postas bus sudarytas ne mažiau kaip iš dviejų pareigūnų, kurie stabdys transporto priemonę modami šviečiančia reguliuotojo lazdele arba šviesą atspindinčiu skrituliu su raudonu atšvaitu skersai judėjimo krypties, arba per garsiakalbį liepdami sustoti ir (arba) įjungę patrulinės motorinės transporto priemonės mėlynos spalvos švyturėlius. Tamsiuoju paros metu neplanuojama organizuoti reidų, susijusių su transporto priemonių taršos matavimais.

Kilus pagrįstų įtarimų, kad stabdo ne aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai, nederėtų sustoti. Reikėtų skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112, informuoti operatorių dėl kilusio įtarimo, nurodyti savo važiavimo vietą ar kryptį.

Piktybiniams pažeidėjams primenama, kad vairuotojai privalo sustoti stabdomi uniformuoto pareigūno, o nepaklusus reikalavimui gresia nuo 850 iki 1,2 tūkst. eurų bauda.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder