Baltijos šalių ir Lenkijos premjerai ragina ES uždrausti rusiškų krovinių gabenimą keliais

Baltijos šalių ir Lenkijos premjerai ketvirtadienį paragino Europos Sąjungą (ES) uždrausti krovinių gabenimą kelių transportu į Rusiją ir Baltarusiją ir iš jų, taip pat neleisti šių šalių laivams įplaukti į bendrijos uostus.

Kaip pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba, keturių šalių ministrai pirmininkai išplatino kreipimąsi ES vadovams, ragindami didinti spaudimą Rusijai bei su ja bendrininkaujančiai Baltarusijai.

„Kadangi transporto sektorius pačiu savo pobūdžiu tarptautinis, manome, kad priemonės dėl abiejų rūšių transporto turi būti priimtos vienu metu ES lygmeniu, kad jos būtų tikrai veiksmingos“, – rašoma pranešime.

Pasak premjerų, tokios priemonės dar labiau apribotų Rusijos galimybes palaikyti agresiją Ukrainoje.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis kartu su Lenkijos, Latvijos ir Estijos ministrais šią savaitę taip pat paragino Komisiją ir ES susisiekimo ministrus apriboti Rusijos ir Baltarusijos laivų galimybes įplaukti į bendrijos uostus. Anot ministro, toks pasiūlymas turėtų būti svarstomas ketvirtadienį vyksiančioje ES Vadovų Taryboje.

Rusijai užpuolus Ukrainą, ES ir kitos Vakarų šalys uždarė savo oro erdvę Rusijos orlaiviams.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Sidebar placeholder