Britai ir turkai susitarė dėl ukrainietiškų grūdų eksporto

Suomijos bei Švedijos narystei NATO besipriešinantis Turkijos prezidentas Redžepas Erdoganas (Recep Tayyip Erdoğan) ir Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Džonsonas (Boris Johnson) susitarė bendromis pastangomis užtikrinti grūdų iš Ukrainos eksportą.

Tai numatyta JK vyriausybės išplatintame pranešime.

„Ministras pirmininkas sveikina Turkijos pastangas sprendžiant susiklosčiusią krizę.

Šalys susitarė bendradarbiauti atblokuojant gyvybiškai svarbius ukrainietiškų grūdų tiekimo maršrutus, taip siekiant sumažinti pasaulines maisto produktų kainas", - sakoma dokumente.

R.Erdoganas ir B.Džonsonas išreiškė susirūpinimą dėl Ukrainoje užsitęsusio karo ir pabrėžė, kad jis turės ilgalaikę neigiamą įtaką ne tik euroatlantiniam regionui, bet ir visam likusiam pasauliui.

Kiek anksčiau generalinis JTO sekretorius Antojinus Guterišas (António Guterres) pasiūlė švelninti ribojimus Rusijos ir Baltarusijos kalio trąšų gamintojams mainais į galimybę eksportuoti Ukrainos grūdų atsargas laivais.

Šiose derybose aktyviai dalyvavo ir Turkija, pažadėjusi pagelbėti išminuojant uostus ir formuojant jūrinius kelius.

Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija perspėjo: jeigu grūdų atsargos nepasieks pasaulinių rinkų, Ukrainą užgrius dar didesnės ekonominės problemos, o Afrikos ir Artimųjų Rytų šalyse prasidės badas.

Respublika.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder