Būsto pardavimams pajūryje augant, pirkėjų akys nukrypo į Šventąją

Pandemijos metu išbandytas ir išpopuliarėjęs darbas nuotoliniu būdu lietuvius paskatino aktyviau ir drąsiau įsigyti antrą – atostogų – būstą. NT plėtros bendrovė „Realco“ pastebi, kad susidomėjimas būstu pajūryje ėmė sparčiai augti dar pernai vasarą, o gyventojai į būstą pajūryje pradėjo žvelgti ne kaip į trumpalaikio atokvėpio vietą, bet į komfortiško gyvenimo erdvę ir saugią investiciją.

„Nuo pirmojo karantino pradžios stebime augantį susidomėjimą būstais pajūryje. Jei iki pandemijos šiame regione buvo normalu parduoti po 13–17 naujos statybos būstų per mėnesį, tai 2020 m. pabaigoje pardavimai viršydavo net 100 būstų per mėnesį. Pajūryje būstų, ypač naujos statybos projektuose, pasiūla nedidelė, tad atostogų būsto ieškantys pirkėjai aktyviau žvalgosi į aplinkines vietoves, ne tik Neringą ar Palangos miestą.

Iš savo patirties matome, kad jūrą mėgstantys žmonės mielai renkasi būstą Šventojoje, kurį dažnas vertina kaip gerą investiciją. Įžvalgesni pirkėjai mato, kaip sparčiai teigiama linkme keičiasi Šventosios įvaizdis, kokios investicijos vietovę pasiekia ir puikiai supranta, kad nekilnojamojo turto kainos čia ateityje tik didės“, – komentuoja „Realco“ generalinis direktorius Julius Dovidonis.

Ateinant investicijoms keičiasi įvaizdis

Naujakurius Šventojoje vilioja atnaujinama kurorto infrastruktūra ir gyvenvietės ramybė. Pasak Palangos turizmo informacijos centro direktorės Rasos Kmitienės, Šventoji tampa neatskiriama Palangos dalimi, kurią mėgsta ne vien lietuviai, bet ir poilsiautojai iš užsienio.

„Šventąją dažniausiai renkasi tie, kurie nori išvengti europinio kurorto šurmulio, nes ji yra ramesnė, tylesnė. Nemažai žmonių čia turi antruosius būstus, kiti persikelia gyventi nuolatos – jaučiame gyventojų skaičiaus didėjimą“, – komentuoja R. Kmitienė.

Praėjusiais metais Šventojoje atverta rekonstruota centrinė aikštė, šiuo metu tvarkoma Šventosios uosto teritorija, planuojamas turizmui atverti Šventosios švyturys. Kurortinėje gyvenvietėje tvarkomos gatvės, pėsčiųjų takai pritaikomi neįgaliesiems ir mažų vaikų turintiems tėvams. Taip pat šiuo metu Šventojoje vystomas prestižinio viešbučio bei SPA projektas.

„Visi vykstantys atnaujinimai yra į gera – gyventojams sudaromos sąlygos pailsėti, gerai praleisti laiką. Čia kuriasi restoranai ir kavinės, daugėja privataus sektoriaus teikiamų paslaugų.

Šventoji yra ta vieta, kurioje gali vystytis įvairios veiklos“, – ateities perspektyvas vardina R. Kmitienė. Papildomos gyvybės į Šventąją turėtų įpūsti ir Palangos oro uostas – atnaujintame oro uoste laukiama didesnio keleivių srauto, kurio dalis neabejotinai nukeliaus į Šventąją.

Pirkėjai ieško komforto

Pasak „Realco“ vadovo J. Dovidonio, bendrovės ant jūros kranto vystomas projektas „Šventosios vartai“ atskleidė šio pajūrio kurorto naujakurių portretą.

„Pastebime, kad Šventojoje būstą renkasi brandesni pirkėjai, neretai būstą įsigyjantys be paskolų. Jie nori komforto, todėl nevengia rinktis ir didesnio ploto apartamentus. Be to, jei, pavyzdžiui, Vilniuje pirkėjai vis dar yra labiau linkę rinktis butus su daline apdaila, tai ieškantys būsto pajūryje, visiškai įrengtą būstą vertina kaip didelį privalumą ir į jį žiūri pirmiausia“, – pasakoja J. Dovidonis.

Maždaug per pusantrų metų projekte „Šventosios vartai“ buvo nupirkta apie 80 proc. būstų.  Projektą vystančios bendrovės vadovas atviras – toks spartus pardavimų tempas viršijo jų lūkesčius. Tikimasi, kad paskutiniai, mažiau nei 20 apartamentų, naujus gyventojus ras dar iki vasaros pradžios. „Panaikinus ribojimus tarp savivaldybių ir atsiradus galimybei vėl būstus apžiūrėti gyvai, matome augantį susidomėjimą“, – teigia „Realco“ vadovas.

Prognozuoja kainų augimą

Dėl augančios naujų būstų paklausos pajūryje kyla ir kainos – lyginant su praėjusių metų pirmuoju ketvirčiu, jos augo beveik 67 proc. – nuo 1800 eurų už kv. metrą iki 3000 eurų už kv. metrą. J. Dovidonis pastebi, kad prestižinio būsto pajūryje kainos viršija to paties segmento būsto kainas Vilniuje ir gali siekti net iki 5000 eurų už kv. metrą.

„Turint omenyje, kad pajūryje naujo būsto sandėlis labai nedidelis, o paklausa didėja, kainos tikrai dar kils. Be to, kurį laiką šiek tiek primirštiems pajūrio regionams, tokiems kaip Šventoji, skiriamos didelės investicijos, tad didėjant kurorto patrauklumui didės ir NT kainos. Šventojoje būsto kainos dar tikrai nepasiekė piko, priešingai – jos vis dar yra žemumose“, – komentuoja „Realco“ generalinis direktorius.

Bendrovės duomenimis, praėjusiais metais pajūrio regione buvo parduota 411 naujos statybos butų, o vien per pirmąjį 2021 m. ketvirtį – 81 vnt. Pasak NT specialistų, šiuo metu pirkėjai Kuršių Nerijoje, Palangoje ir Šventojoje gali rinktis būstą 16-oje naujos statybos projektų.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder