Didžiausia Kinijos logistikos bendrovė dėl sankcijų stabdo siuntas į Rusiją

Didžiausia Kinijos logistikos bendrovė dėl sankcijų stabdo siuntas į Rusiją

(1)

Kinijos prezidentui Xi Jinpingui išvykus iš Rusijos, didžiausia Kinijos logistikos bendrovė "OOCL Logistics" atsisakė siųsti prekes į šią šalį. Apie tai pranešė "Baza", remdamasi šaltiniu, dirbančiu su viešaisiais pirkimais Rusijos bendrovėje.

Bendrovė "OOCL Logistics" sustabdė mokamų suknelių, sijonų, kelnių, batų ir kitų drabužių siuntimą į Vladivostoką iš savo sandėlių Šanchajuje ir Šendžene.

Atsisakymo siųsti prekes į Rusiją priežastis - sankcijos.

OOCL atstovai paaiškino, kad nepriims prekių iš Rusijos bendrovės tiekėjų ir neketina jų krauti į konteinerius bei perduoti trečiosios šalies vežėjui. 

Bendrovė "OOCL Logistics" priklauso vienai didžiausių pasaulyje konteinerių logistikos bendrovių "Orient Overseas", kurios pagrindinė būstinė yra Honkonge.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad Vakarų šalys padidino spaudimą valstybėms, neprisijungusioms prie sankcijų Rusijai.

"Ne naujiena, kad kolektyvinės Vakarų šalys, vadovaujamos Jungtinių Valstijų, daro akivaizdų, brutalų spaudimą daugeliui valstybių, kurios neprisijungė prie neteisėtų apribojimų, įvestų mūsų šaliai.

Šios valstybės pačios mums apie tai pasakoja. Deja, joms tenka susidurti su tokiu puolimu", - žurnalistams sakė D. Peskovas (cituoja "Interfax").

Prieš tai iš karto dvi šalys apribojo tiekimą Rusijai.

Pirmiausia Turkija, kuri pernai 1,6 karto padidino eksportą į Rusiją, atsisakė vežti prekes, kurioms taikomos sankcijos.

Vyriausybė įteikė vietos bendrovėms sąrašą produktų, kuriuos buvo uždrausta gabenti į Rusiją. 

Po to Rusijos įmonės nusprendė skubiai nukreipti lygiagretaus importo srautą per Kazachstaną. Rusijos bendrovės tiesiog "užtvindė" Kazachstano kontrahentus pasiūlymais bendradarbiauti, rašė "Reuters". 

Tačiau dieną prieš tai Kazachstanas nusprendė smarkiai apriboti Rusijos įmonių galimybes apeiti sankcijas. Vyriausybė nusprendė nuo balandžio 1 d. įvesti internetinę sistemą, pagal kurią būtų galima sekti į šalį įvežamas prekes, skirtas vėlesniam reeksportui, pranešė "Financial Times".

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder