Elonas Muskas sako "Tesla" darbuotojams: "Grįžkite į biurą, kitaip liksite bedarbiais"

Elonas Muskas reikalauja, kad "Tesla" biurų darbuotojai grįžtų į darbą arba išeitų iš bendrovės. Apie šią politiką, atskleistą nutekintuose elektroniniuose laiškuose, kuriuos E. Muskas antradienį išsiuntė "Tesla" vadovaujančiam personalui, pirmasis pranešė elektromobilių naujienų tinklalapis "Electrek".

Archyvų nuotr.

"Visi, norintys dirbti nuotoliniu būdu, privalo būti biure mažiausiai (turiu omenyje *minimumą*) 40 valandų per savaitę arba palikti "Teslą".

Tai mažiau, nei reikalaujame iš gamyklos darbuotojų", - rašė E. Muskas ir pridūrė, kad biuras turi būti pagrindinė darbuotojo darbo vieta, kurioje įsikūrę kiti darbuotojai, su kuriais jis nuolat bendrauja, - "o ne nutolęs filialas, nesusijęs su darbo pareigomis".

E. Muskas sakė, kad asmeniškai peržiūrės visus prašymus taikyti išimtis iš šios politikos, tačiau dažniausiai "jei nepasirodysite, laikysime, kad atsistatydinote".

Tesla (TSLA) neatsakė į prašymą pakomentuoti politikos pakeitimą, tačiau Muskas, atrodo, patvirtino jį savo paties tviteryje anksti trečiadienį, kai "Twitter" buvo paklaustas: "Ei, Elonai... koks nors papildomas komentaras žmonėms, kurie mano, kad atėjimas į darbą yra pasenusi sąvoka?"

Muskas atsakė: "Jie turėtų apsimesti, kad dirba kur nors kitur".

Ši politika visiškai prieštarauja kitos technologijų bendrovės, kurią E. Muskas bando nusipirkti, "Twitter" (TWTR), politikai, kuri anksčiau paskelbė, kad darbuotojai gali ir toliau "amžinai" dirbti iš namų, jei to pageidauja.

"Ten, kur jaučiatės produktyviausi ir kūrybingiausi, ten ir dirbsite, įskaitant darbą namuose visą darbo dieną", - rašė generalinis direktorius Paragas Agrawalas (Parag Agrawal) kovo mėn. pranešime beveik 100 000 "Twitter" darbuotojų, prieš pat atskleidžiant E. Musko susidomėjimą socialinės žiniasklaidos platformos įsigijimu.

Tačiau "Tesloje" taip nebus. Ypač svarbu, kad vyresnieji vadovai būtų matomi biure, sakė E. Muskas ir pridūrė, kad tai buvo viena iš priežasčių, kodėl jis iš esmės gyveno "Tesla" gamykloje Fremonte, Kalifornijoje, kai 2017 ir 2018 m. įmonei sunkiai sekėsi didinti gamybą.

"Jei nebūčiau to padaręs, "Tesla" jau seniai būtų bankrutavusi", - rašė jis. "Žinoma, yra įmonių, kurioms to nereikia, bet kada paskutinį kartą jos išsiuntė puikų naują produktą? Praėjo nemažai laiko."

Jis pridūrė: "Tesla" kūrė ir kurs bei iš tikrųjų gamins pačius įdomiausius ir prasmingiausius produktus iš visų bendrovių Žemėje", - pridūrė jis.

"Tai nebus pasiekta, jei tai bus daroma telefonu."

Trumpesnė darbo savaitė, pinigai investicijoms: Įmonės, norėdamos pritraukti darbuotojus, suteikia papildomų privilegijų.

Apklausos rodo, kad dauguma biurų darbuotojų pageidauja galimybės dirbti iš namų.

Atnaujinusios biurų veiklą po 19 uždarymų, daugelis bendrovių, ne tik "Twitter", paskelbė padidinusios lankstumą darbuotojams, norintiems dirbti nuotoliniu būdu, iš dalies kaip būdą išlaikyti ar pritraukti talentus itin įtemptoje darbo rinkoje.

Tačiau turtingiausias pasaulio žmogus neatrodo susirūpinęs dėl šios dinamikos.

 

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder