Elonas Muskas turi "labai blogą nuojautą" dėl ekonomikos, nori mažinti "Tesla" darbo vietų skaičių

"Tesla" generalinis direktorius Elonas Muskas "labai blogai jaučiasi" dėl ekonomikos ir nori sumažinti apie 10 % darbo vietų elektromobilių gamintojos įmonėje, teigė jis ketvirtadienį elektroniniame laiške vadovams.

2021 m. pabaigoje bendrovėje "Tesla" (TSLA) ir jos patronuojamosiose įmonėse dirbo apie 100 000 žmonių, kaip teigiama metinėje Vertybinių popierių ir biržos komisijos (SEC) ataskaitoje.

Bendrovė iš karto negalėjo pateikti komentarų.

Griežtas E. Musko perspėjimas apie galimą nuosmukį ir jo poveikį automobilių gamintojams - tai pati tiesmukiausia ir garsiausiai nuskambėjusi tokio pobūdžio prognozė šioje pramonės šakoje.

Nors susirūpinimas dėl recesijos rizikos išaugo, Tesla automobilių ir kitų elektrinių transporto priemonių paklausa išliko didelė, o daugelis tradicinių nuosmukio rodiklių, įskaitant didėjančias prekiautojų atsargas Jungtinėse Valstijose, nepasitvirtino.

Tačiau "Tesla" sunkiai sekėsi atnaujinti gamybą Šanchajaus gamykloje po to, kai dėl "Covid-19" užraktų gamykloje teko nutraukti brangiai kainuojančius darbus.

Jamie Dimon sako, kad reikia pasiruošti ekonominiam uraganui

Niūrios E. Musko prognozės atkartoja neseniai išsakytus vadovų, įskaitant "JPMorgan Chase" (JPM) generalinį direktorių Džeimį Dimoną (Jamie Dimon) ir "Goldman Sachs" (GS) prezidentą Džoną Valdroną, komentarus.

Šią savaitę J. Dimonas sakė, kad "uraganas artėja mūsų link".

Infliacija Jungtinėse Amerikos Valstijose yra pasiekusi 40 metų aukštumas ir dėl jos šoktelėjo amerikiečių pragyvenimo išlaidos, o Federalinis rezervų bankas susiduria su sunkia užduotimi - pakankamai sumažinti paklausą, kad būtų pažabota infliacija ir kartu nesukelta recesija.

Sustabdyti visą įdarbinimą

Prieš E. Musko įspėjimą, kuris buvo išsiųstas elektroniniu laišku, pavadintu "Sustabdykite visą įdarbinimą visame pasaulyje", "Tesla" socialiniame tinkle "LinkedIn" buvo paskelbusi apie 5 000 darbo vietų - nuo pardavėjų Tokijuje ir inžinierių naujoje Berlyno gigafabrikoje iki giluminio mokymosi mokslininkų Palo Alto.

Musko reikalavimas darbuotojams grįžti į biurą jau sulaukė pasipriešinimo Vokietijoje.

"Kiekvienas "Tesla" darbuotojas privalo mažiausiai 40 valandų per savaitę praleisti biure", - rašė E. Muskas savo antradienio elektroniniame laiške. "Jei nepasirodysite, laikysime, kad atsistatydinote".

Ketvirtadienį E. Muskas taip pat įsitraukė į "Twitter" ginčą su Australijos technologijų milijardieriumi ir vienu iš "Atlassian" (TEAM) įkūrėjų Scottu Farquharu, kuris išjuokė šią direktyvą keliose "Twitter" žinutėse, kad ji yra "kaip iš šeštojo dešimtmečio".

Muskas tviteryje parašė: Farquharas atsakė į Farquharo, kuris paragino "Tesla" darbuotojus pasidomėti nuotolinio darbo vietomis, tviterio žinutę: "Recesijos atlieka gyvybiškai svarbią ekonomikos valymo funkciją".

Šaltinis: edition.cnn.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder