G7 šalys gali sugriežtinti rusiškos naftos kainų ribą iki 40 dolerių už barelį

(1)

Agentūra „Bloomberg“ praneša, kad Didžiojo septyneto (G7) valstybės svarsto galimybę sumažinti „kainų lubas“ iki 40 JAV dolerių už barelį, taip pat visiškai uždrausti Rusijos naftos tiekimą, - skelbia dialog.ua.

Kartu agentūra patikslina, kad iki šiol šiuo klausimu nėra sutarimo. Diskusijos dėl tolesnių veiksmų tebevyksta.

Žurnalistų teigimu, sąjungininkai siekia suderinti galimą ekonominį bet kokių sankcijų poveikį su jūrų saugumo klausimais.

Kaip sankcijos veikia dabar

Pagal dabartines taisykles Vakarų operatoriams leidžiama apdrausti ir gabenti rusišką naftą tik tuo atveju, jei ji perkama už mažesnę nei nustatyta riba kainą.

 Buvo manoma, kad pagrindinės rusiškos naftos pirkėjos - Kinija ir Indija - nepažeis „kainų ribos“, kad neprarastų galimybės naudotis Vakarų paslaugų bendrovių, įskaitant draudimo bendroves, paslaugomis.

Pirmajame etape po sankcijų įvedimo rusiškos „Urals“ rūšies naftos ir Šiaurės jūroje išgaunamos etaloninės „Brent“ rūšies naftos barelių kainų skirtumas siekė apie 30 JAV dolerių, nors anksčiau abi rūšys kainavo maždaug tiek pat.

Rusijos šešėlinio laivyno atsiradimas

Tačiau tik dalis tiekimų tada pradėjo atitikti „kainų ribą“. Siekdamas apeiti apribojimus, Kremlius sukūrė vadinamąjį šešėlinį laivyną, kuriame, vienų šaltinių duomenimis, yra apie 700 tanklaivių, kitų - 1400.

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio teigimu, „šešėlinio laivyno“ dėka Rusija iš naftos eksporto kasmet uždirba 10-12 mlrd. dolerių. 

Ukrainos vadovas pažymėjo, kad ši suma yra didesnė už visą pagalbą, kurią Ukraina gavo iš savo partnerių nuo visiško karo pradžios.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder