„Growth Hacking“ ir „Product Mindset“: kas tai?

Nepaisant to, kad užsienio verslininkai ir investuotojai jau pakankamai seniai aktyviai domisi ir naudoja „Growth Hacking“ ir „Product Mindset“ metodikas auginti savo verslus, Lietuvoje jos nėra labai žinomos.

 Ir tikrai, tikslaus lietuviško atitikmens „Growth Hacking“ sąvoka neturi. Vienur ji vadinama „sprogus augimas“, „įsilaužimas į augimą“ arba „augimo įsilaužimas“, kitur — „rinkodaros inžinerija”. Tačiau daugiau dėmesio verta skirti ne jos vertimui, bet metodams ir būdams, kodėl būtina ir kaip analizuoti / valdyti / naudoti duomenis tam, kad sparčiai auginti savo įmonę ar verslą. Taigi, kas yra tas augimo katalizatorius ir produkto mąstymas?

Augimo katalizatorius ir produkto mąstymas

Terminas „Growth hacking“ atsirado 2010 m., kai amerikietis verslininkas Sean Ellis dirbdamas su įvairiomis kompanijomis („Dropbox“, „LogMeIn“, „Eventbrite & lookout“ ir kt.) suprato, kad verslo augimo paslaptis – tai eksperimentais grįsta rinkodara, kurios tikslas — siekti greitų rezultatų įmonės augimui. 

„Growth hacking“ ir Product Mindset“ metodikose nėra ilgalaikių tikslų apart augimo, o greitis yra vienas aukščiausių augimo įsilaužimo metodikos prioritetų, kai eksperimentiniai metodai yra išbandomi, priimami arba atmetami, yra daromos tam tikros išvados ir pereinama prie kitų. Gali būti skaičiuojama konversija, atliekami A/B testavimai, analizuojamas atmetimo rodiklis, ieškomas problemos-sprendimo atitikimas bei nustatomas tam tikro produkto tinkamumas rinkai, rengiamas AAARRR piltuvėlis ir t. t. Ne nuostabu, kad sudėjęs sekmės receptus į vieną knygą, ši ne tik tapo bestseleriu, bet ir tarsi mažoji verslo „biblija“.

Augimo katalizatorius: ar man to reikia?

„Growth hacking“ ir Product Mindset“ – tai šiuolaikinės pardavimų skatinimo priemonės ir metodikos sėkmingam Jūsų verslo vystymui ir auginimui. Iš tikrųjų, tai inovatyvus ir ganėtinai nebrangus, įvairiais testavimas ir analizėmis paremtas būdas užauginti vartotojų skaičių ir verslą, kurį bet kuri įmonė bet kurioje pramonės šakoje gali panaudoti įgyvendinama savo augimo strategiją. 

Nesvarbu, jei tik planuojate pradėti savo verslą arba esate jau aktyvus verslininkas, „Growth hacking“ ir Product Mindset“ strategijos ir metodai padės atsakyti į šiuos ir kitus su verslo augimu ir vystymusi susijusius klausimus:
• Kaip padidinti pardavimus, išsaugoti klientų lojalumą ir pritraukti naujų užsakovų?
• Kaip užtikrinti stabilų ir konkurencingą pranašumą?
• Kaip įvertinti priimtų sprendimų efektyvumą ir priimti rezultatyvius sprendimus?
• Kaip sukurti ir taikyti efektyvią verslo valdymo strategiją?

Augimo katalizatorius: patikrintas receptas auginti jūsų verslą

„Growth hacking“ ir Product Mindset“ metodai padės paversti jūsų verslą sėkmingu, turinčiu valdomą bei tvarų augimą. Vis dėl to vieno recepto nėra. Kiekviena įmonė turėtų pasirinkti savo būdus, kaip pagerinti procesus, kaip pritraukti klientus, kaip priversti juos išbandyti produktą, kaip pasiekti „aha“ momentą (momentą, kai žmogus pajaučia produkto naudą) ir suprasti produkto vertę, kaip užsidirbti pinigų. 

„Growth hacking“ ir Product Mindset“ strategijos gali būti skirtingos. Įvairūs verslai turi ir gali didinti daugiau metrikų (konversiją į registraciją ar pirkimus, Retention, LTV, KPI, t. t.) naudodami minimalius resursus (socialinė žiniasklaida, nemokama reklama, paskaitas, nuolaidos, konkursai, nukreipimo programas, t. t.), bet daugiausiai savo kūrybiškumą testuojant, atliekant bandymus ir paleidžiant hipotezes. Tačiau tai nėra taikytina puikybės metrikai (angl. Vanity metrics), kuri neparodo tikros jūsų verslo situacijos, bet tik verčia pasijusti gerai. Taigi, svarbu suformuoti tinkamą mąstymą apie produktą savo įmonėje, kad Jūs ir visi jūsų komandos nariai bendrautų ta pačia kalba, viską aiškiai suprastumėte ir galėtumėte suteikti klientams didelę vertę. 

Išvados

„Growth Hacking“ ir „Product Mindset“ – tai sprendimais ir duomenimis pagrįstų veiksmų planas, padedantis maksimaliai padidinti įmonės augimą naudojant inovatyvias technologijas minimaliomis pastangomis. Sąvoka „growth hacking“ galima palyginti su moksliniu metodu, kai būtina stebėti situaciją, sugalvoti idėjas, testuoti hipotezes, mokytis iš rezultatų ir... Pradėti viską iš naujo.

Norėtumėte sužinoti daugiau? Site.pro komanda parengė „Growth hacking“ ir Product Mindset“ kursą, kuris padės jums sukurti unikalią patirtį ir įgyti aiškumo tam, kad galėtumėte pasiekti visų savo užsibrėžtų tikslų, remiantis mokymuisi, atsiliepimais ir nuomonėmis. Daugiau informacijos: www.growthhacking.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder