JAV nuleidžia geležinę uždangą: didžiausiam Rusijos pigių skrydžių vežėjui bus uždrausti skrydžiai į Turkiją ir JAE
Trečiadienį, gegužės 1 d., JAV Iždo departamentas įvedė sankcijas didžiausiam Rusijos pigių skrydžių vežėjui "Pobeda Airlines", kuris pernai pervežė 13 mln. keleivių.
Bendrovė, kurios 100 proc. akcijų priklauso "Aeroflot", įtraukta į SDN sąrašą - griežčiausią iš sankcijų sąrašų, kuris reiškia, kad blokuojamas visas turtas ir draudžiami bet kokie sandoriai.
Dėl to "Pobeda" gali turėti problemų dėl tarptautinių skrydžių, perspėja "Alfa Investments" analitikos skyriaus vadovas Vasilijus Karpuninas.
Šiuo metu "Pobeda" skraidina į buvusią Sovietų Sąjungą, Turkiją ir Jungtinius Arabų Emyratus.
Tarp jos skrydžių krypčių yra Abu Dabis ir Antalija - Rusijos turizmo meka, kurią pernai aplankė 3,5 mln. rusų.
Naujoji JAV sankcijų banga, pagal kurią, be "Pobedos", pateko dar beveik 300 piliečių ir bendrovių, sukels rusams sunkumų "vidaus lygmeniu", sutinka MMI analitikai: patekimas į SDN sąrašą "gali neigiamai paveikti "Pobedos" užsienio maršrutus".
Gali būti apriboti bendrovės skrydžiai į Turkiją, JAE ir buvusią Sovietų Sąjungą - o tai sudaro apie 15 proc. viso "Pobedos" srauto, rašo "Sberbank CIB" analitikai.
"Tikėtina, kad "Pobedos" tarptautinius skrydžius pakeis "Aeroflot" ir "Rossiya Airlines", o "Pobeda" kaip kompensaciją gali padidinti vidaus skrydžių dalį", - mano jie.
Sankcijos "Pobedai" oficialiai įsigalios liepos 30 d. - iki šios datos JAV finansų ministerija leidžia užbaigti visus sandorius su vežėju.
Kol kas bendrovė vykdo visus išvykimus pagal planą, pažymi Rusijos kelionių organizatorių asociacija (ATOR), remdamasi šaltiniu aviacijos sluoksniuose.
"Pobeda" tapo pirmąja Rusijos oro transporto bendrove, kuriai taikomos blokuojančios JAV sankcijos.
Pavyzdžiui, "Aeroflot" yra tik Prekybos ministerijos sankcijų sąrašuose, kurie draudžia jai tiesiogiai importuoti amerikietiškas technologijas.
Būtent technologinių apribojimų pažeidimas tapo pagrindu taikyti sankcijas "Pobedai", matyti iš Valstybės departamento paaiškinimų.
JAV duomenimis, bendrovė tik pernai įsigijo ir pervežė 1 mln. dolerių vertės subankcionuotų orlaivių dalių, o 2024 m. sausį dalyvavo gabenant orlaivių komponentus iš Indijos su Irano "Mahan Air" pagalba.
Praėjusių metų pabaigoje "Pobeda" pranešė apie rekordinį savo istorijoje pelną - 21,3 mlrd. rublių.
Bendrovė dirbo į pliusą, priešingai nei "Aeroflot", kuri penktus metus iš eilės išliko nuostolinga.
Pernai ji patyrė 14 mlrd. rublių nuostolį, o 2020-23 m. sukauptą sumą. - Daugiau nei 200 mlrd.
THE MOSCOW TIMES
Rašyti komentarą