Kruiziniai laivai į Klaipėdą atvyksta nepilni, turistų įpročiai pasikeitę

Į Lietuvą atplukdyti užsienio turistai net bijo kelti koją iš laivo: bet kur, tik ne į Kuršių neriją (8)

Vasarai baigiantis Neringos meras Darius Jasaitis suskaičiavo turistus ir pareiškė – užsieniečių buvo daug mažiau, o kai kurie atplaukę kruiziniais laivais net bijo iš jų kelti koją.

Elektromobilių gausu kaip niekada

Neringa šiemet sulaukė mažiau automobilių, tačiau, pasak D.Jasaičio, tai lėmė ne tik vietinė rinkliava.

„Tai lėmė daug faktorių – ir karas Ukrainoje, ir prasti orai, nes pirmąją vasaros pusę lijo, ir atsiradusios galimybės atostogauti užsienyje“, – „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ išvardijo meras.

Visgi jis pabrėžė, kad sumažėjo tik tų automobilių, kurie apmokestinami, o štai nemokamai įvažiuojančių elektromobilių, laikomų ekologiškomis transporto priemonėmis, srautai didėja.

„Dabar drąsiai galime teigti, kad esame ne tik vasaros, bet ir elektromobilių sostinė“, – nusijuokė D.Jasaitis.

Taip pat pagausėjo Neringos gyventojų skaičius, o jie taip pat keltais naudojasi nemokamai. Tad bendroje statistikoje apmokestinamų automobilių matyti mažiau, bet bendras srautas iš tiesų nėra toks sumenkęs.

Atvykėliai net bijo kelti koją iš laivo

Tačiau užsienio turistų akivaizdžiai sulaukta mažiau, visgi karas Ukrainoje ir Kaliningrado kaimynystė padarė savo.

„Vokietijos turistų sumažėjo 70 proc. Iki pandemijos Nidoje lietuviškai kalbančius būdavo sunku išgirsti, o dabar jau trečius metus praktiškai girdimi vien lietuviai.

Užsieniečiai nežino, kad čia yra saugu. Iš atplaukusių kruizinių laivų lipdami turistai sako, kad nenori į Kuršių neriją, nes ji šalia Kaliningrado, tad jeigu kas nutiktų, nespėtų grįžti į laivą. Deja, tenka pripažinti, kad užsieniečiams nedrąsu pas mus atvykti.

Visur girdime sakant, kad jei kas nors įvyktų, pas mas kariuomenė atvyktų per parą. Mes jaučiamės saugiai, žinome, kad mus gins. Tačiau kas iš užsieniečių nori atvykti į zoną, kurioje gali prasidėti karinis konfliktas? Bet mes ir patys per žinias girdėdami tokias kalbas apie kariuomenes kokioje nors šalyje pasirinktume kitą atostogų vietą“, – aiškino Neringos meras.

Naujo dviračių tako dar teks palaukti

D.Jasaitis taip pat patikino, kad į daugelį piktinantį dviračių taką Neringoje nėra numota ranka. Jau baigiamas derinti kelio remonto projektas ir iki Naujųjų turėtų būti pradėtas remontuoti.

Visgi kitąmet nauju, lygiu taku džiaugtis turistai ir vietiniai dar negalės. Remonto darbai turėtų užtrukti apie dvejus metus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder