INVL: didžiausia investicijų grąža pernai – iš būsto ir nuomos

INVL: didžiausia investicijų grąža pernai – iš būsto ir nuomos

Didžiausią investicijų grąžą 2022 metais atnešė investicijos į būstą ir jo nuoma. Šių investicijų vertė augo 19,1 proc., o įvertinus ir nuomos pajamas – 23,2 proc., teigia Lietuvos investicijų indeksą trečiadienį paskelbusi bendrovė INVL. 

Bendras Lietuvos investicijų indeksas pernai augo 3,3 proc. – jis kyla vienuoliktus metus iš eilės.

„Galime matyti, kad iš keturių turto klasių, kurias mes sekame Lietuvoje, praėjusiais metais pelninga buvo tik viena – būstas ir būsto nuoma – kurios grąža praktiškai buvo lygi infliacijai, ir dar papildomą grąžos komponentę sudarė pajamos iš nuomos“, – trečiadienį žurnalistams sakė INVL Investicijų valdymo padalinio vadovas Vaidotas Rūkas.

Tuo metu indėlių grąža pernai augo 0,4 proc., Lietuvos akcijų rinka smuko 2 proc., o grąža iš investicijų į ilgalaikes Lietuvos obligacijas nukrito 8,4 proc. 

Penkerių metų tendencijos / INVL inf.

„Lietuvos įmonių akcijos, nors praėjusiais metais ir fiksavo nuostolį, tačiau pakankamai nedidelį. Atsižvelgiant į kontekstą, kuris buvo praėjusiais metais labai sudėtingas, ypač geopolitinę situaciją, greta vyko karas, tačiau net ir tokie veiksniai Lietuvos įmonių akcijų nenustūmė gerokai žemiau“, – teigė V. Rūkas. 

Jis pažymėjo, jog teigiama vėl tapo indėlių grąža: „Praėjusiais metais, ypač antroje metų pusėje, jau buvo galima rasti bankų, kredito unijų, kuriose mokamos palūkanos“.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder