Įvertinta Vakarų laivų gamyklos įmonių grupės socialinė veikla (3)

„Vakarų ekspreso“ jau tris dešimtmečius organizuojamame Metų klaipėdiečio renginyje gražia tradicija tampa Socialiai atsakingo verslo nominacija. Šiemet ji įteikta Vakarų laivų gamyklos įmonių grupei.

Socialiai atsakingo verslo nominacijai siūlomos įmonės, kurios tiki, kad sprendimai, didinantys visuomenės gerovę, sprendžiantys socialines problemas, nėra vien labdara, bet sykiu - ir visuomenės edukacija.

„Nominacija svarbi, Klaipėdoje yra tikrai daug atsakingų, tvariai tiek darbuotojus, tiek aplinką, tiek bendruomenės interesus vertinančių įmonių, todėl išrinkti šiuo metu labiausiai vertą bendrovę itin sudėtinga“, - mano „Vakarų ekspreso“ vykdomoji direktorė Loreta Latakienė.

Šiai nominacijai pasiūlytus verslo atstovus vertino komisija, sudaryta iš Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų, Klaipėdos pramonininkų asociacijos, Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos vadovų.

Vienbalsis sprendimas

Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos vykdomasis direktorius Robertas Valantiejus apdovanojimo ceremonijoje sakė, jog galima pasidžiaugti, kad nugalėtojas šioje nominacijoje šiemet buvo išrinktas vienbalsiai.

„Tai įmonė, kuri ne tik daro gerus darbus, bet ir kasmet skelbia įmonės socialinę ataskaitą. Tokia praktika ateityje turėtų tapti norma ir kitoms įmonėms“, - sakė R. Valantiejus.

„Nominaciją vertinu kaip įpareigojimą kurti dar didesnę vertę ir dalintis ja su visuomene“, - apdovanojimo renginyje sakė Vakarų laivų gamyklos (VLG) vadovas Arnoldas Šileika.

VLG „Vakarų ekspresui“ pateikė ir daugiau informacijos apie socialinėje sferoje nuveiktus darbus.

Nuosekliai siekiant įmonės augimo 2021 metais buvo parengta VLG įmonių grupės socialinės atsakomybės politika ir jos ataskaita.

Ataskaita apima daug sričių: įmonių grupės verslo etiką rinkoje ir korupcijos prevenciją, aplinkosaugą, atsakomybę darbuotojams rūpinantis jų ugdymu, sveikata, saugumu, atsakomybę visuomenei ir bendruomenei dėl vykdomų veiklų.

VLG nusistatė konkrečius tikslus, ką norima nuveikti socialinės atsakomybės srityje darbuotojų, visuomenės ir aplinkos atžvilgiu.

Socialinė atsakomybė tapo neatsiejama nuo tvarių, sėkmingai funkcionuojančių bendrovių ateities vizijos, vystoma lygiagrečiai su įmonių veikla, ir VLG tam skiria didžiulį dėmesį.

Trečdalis sėkmės

VLG vadovai įsitikinę, kad socialinė įmonės atsakomybė, jos organizacinė kultūra gali padidinti įmonės veiklos rezultatus apie 30 proc.

Pagrindinis dėmesys įmonių grupėje skiriamas švietimui ir mokslui. Puikiai suprantama investicijų į jaunųjų profesionalų ugdymą ir rengimą svarba.

Įmonė remia techninių profesijų studentus, dalyvauja įvairiose socialinėse iniciatyvose.

Taip pat VLG bendradarbiauja su mokslo institucijomis, prisideda prie inžinerinės pramonės tvarumo bei tinkamo jaunuolio karjeros pasirinkimo.

Jau ne vienerius metus glaudžiai bendradarbiaujama su Pauliaus Lindenau mokykla (buvusiu Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centru), Klaipėdos universitetu, taip pat VLG yra viena iš universiteto ateities fondo steigėjų, remia jį materialiai.

Taip pat skiriamas dėmesys formuojant jūrinių inžinerinių profesijų patrauklumą ir jų populiarinimą. Pažangiausiems jūrinės inžinerinės krypties studentams kas mėnesį VLG skiria 300 eurų siekiančią stipendiją, taip skatindama jaunimą rinktis inžinerines profesijas.

Parama Ukrainai

VLG remia ir įvairias Klaipėdos miesto iniciatyvas, prisideda prie uostamiesčio gerovės.

Su VLG pagalba atstatytas ne vienas monumentas mieste, pavyzdžiui, varpai tose vietose, kuriose stovėjo bažnyčios, taip pat ir „Albatrosas“ Smiltynėje.

Beje, būtent VLG komanda pernai pagamino konstrukciją, kuri Teatro aikštėje gaubė mažąją kalėdinę eglutę.

Kalbant apie pasaulį sukrėtusį karą Ukrainoje, VLG taip pat neliko abejinga: skyrė materialinę paramą „Blue Yellow“ organizacijai.

Įmonės bendrabutyje Klaipėdoje apgyvendinta ne viena dešimtis VLG darbuotojų šeimų iš Ukrainos.

VLG organizuoja ukrainiečiams įvairias veiklas, pastatė vaikų žaidimo aikštelę, surengė ekskursiją į Jūrų muziejų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder