Kaip sukurti nerimą mažinantį miegamojo interjerą?

Įrengiant modernias patalpas, vis daugiau dėmesio skiriama ne tik unikalaus stiliaus paieškoms, bet ir detalėms, veikiančioms mūsų emocinę būseną, kūrybiškumą, produktyvumą, formuojančioms elgesį. Specialistai teigia, kad neretai sulaukia greitu tempu gyvenančiųjų prašymo sukurti nerimą malšinančią poilsio oazę. Jei ramybe alsuojantis miegamasis yra jūsų siekiamybė, toliau – keli naudingi patarimai.

Patogumas ir funkcijos

Vienas aspektų, kuriuos verta apsvarstyti – teikiamos miegamojo baldų funkcijos. Pastebima, kad dažniausiai susierzinimą kurstančiu daiktų „triukšmu” ir kokybiško poilsio trukdžiais pasižymi kambariai, stokojantys praktiškumo, patogumo. Bene svarbiausiais akcentas – patogi, erdvi miego vieta. Kamuojamiems nerimo poilsis stipriau nei įprastai lemia visos dienos kokybę, minčių koncentraciją. Todėl stilingų baldų paieškos galėtų prasidėti nuo lengvai pasirenkamos ir užsakomos, kokybiškos lovos internetu

Spalvų ramybė

Įdomu tai, kad nenuspėjamu karantino metu dar labiau išaugo „ramaus” miegamojo interjero populiarumas: kaip niekad paklausi minimalistinė, organiška stilistika, prigesinta spalvų paletė. Dizaineriai tai aiškina kaip elementarų poreikį susikurti raminantį, minčių bei kūrybiškumo neblaškantį kampelį. Tiems, kurie trokšta būtent tokio poveikio, patariama pagrindinę paletę formuoti iš švelnių tonų. Tiesa, nereikėtų visiškai atsisakyti sodrių spalvų – jas rekomenduojama pasilikti akcentų kūrimui. 

Augalų galia 

Teigiamas augalų poveikis žmonėms įrodytas moksliškai, beje, čia įžvelgiamas ir stiprus ryšys su nerimastingų minčių malšinimu. Teigiama, kad žaluma patalpoje skatina kūrybiškumą, pozityvumą, susikaupimą, mažina streso lygį. Ne be reikalo taip išpopuliarėjo gamtos gėrybėmis gausus natūralus interjeras, o gėlių terapija vis dažniau taikoma kaip viena depresijos gydymo priemonių. Tad skirtinguose lygmenyse išdėstyti lapuočiai ne tik pagyvins miegamąjį, bet ir suteiks jo savininkui realios emocinės naudos. 

Natūralių medžiagų naudos

Yra tyrimų, kurie įrodo, kad minimalistiniu principu, natūraliomis medžiagomis įrengta patalpa turi poveikį produktyvumui, susikaupimui, meditacijos kokybei. Siekiantiems miegamojo zoną paversti vieta, kurioje įmanomas kokybiškas poilsis, o prireikus ir ypatingos koncentracijos reikalaujantis darbų atlikimas, patariama investuoti į natūralias medžiagas ir kiek įmanoma derinti organiškas tekstūras. Pavyzdžiui, medžio ar tvirtos medžio plokštės, akmens gaminiai, dekoracijos iš lino, ekologiškos medvilnės, stiklo.

Jaučiate, kad miegamajame ar, apskritai, namuose sunku susikoncentruoti, kamuoja nerimastingos mintys, o išties kokybiškam poilsiui būtina ištrūkti? Gali būti, kad pats laikas ieškoti ne tik naujų, ramybę teikiančių praktikų ir veiklų, bet imtis namų atnaujinimo projekto. 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder