parėmė siūlymą kitų metų biudžete rasti 10 mln. eurų turizmui

Kazys Starkevičius parėmė siūlymą kitų metų biudžete rasti 10 mln. eurų turizmui

Konservatorių prezidiumui prieš porą savaičių įpareigojus frakcijos Seime narius neteikti biudžetui iniciatyvų, nederintų su Vyriausybe, parlamentaras Kazys Starkevičius parėmė siūlymą kitų metų biudžete rasti papildomų lėšų turizmui skatinti.

Pats Seimo narys tai neigia.

Turizmui papildomus 10 mln. eurų pasiūlė grupė Seimo narių, dirbančių Seimo Ekonomikos komitete. K. Starkevičius yra šio komiteto pirmininkas.

„Jis pasirašė. Labai džiaugiuosi, kad komiteto pirmininkas pasirašė. Elektroniniu būdu buvo pasirašoma“, – BNS teigė siūlymo iniciatorius liberalas Andrius Bagdonas.

Seimo svetainėje, kur registruojamos parlamentarų iniciatyvos, nurodyta, kad prašymą dėl papildomo turizmo finansavimo be A. Bagdono teikia demokratų frakcijai „Vardan Lietuvos“ priklausantys Laima Mogenienė ir Lukas Savickas, socialdemokratas Gintautas Paluckas, Laisvės frakcijos narė Ieva Pakarklytė, „valstietis“ Deividas Labanavičius, o taip pat K. Starkevičius. 

Seimo posėdžių sekretoriato atstovai BNS paaiškino, kad K. Starkevičius iniciatyvą elektroniniu būdu yra pasirašęs per duomenų valdymo sistemą (DVS).

K. Starkevičius neigė padėjęs parašą.

„Ne, nepasirašiau. Nežinau kaip ten yra. Ar pats pasikišau, ar... Bet to (kad turizmui būtų papildomai numatoma 10 mln. eurų – BNS) nepalaikau. Tai faktas“, – sakė Seimo narys. 

BNS žiniomis, elektroniniu parašu šį siūlymą buvo parėmęs ir kitas komitete konservatorius Mindaugas Skritulskas, tačiau vėliau persigalvojo ir parašą atsiėmė.

Parašo dėl PVM lengvatų neatsiims  

Tai ne pirma iniciatyva, kurią K. Starkevičius parėmė po to, kai konservatorių prezidiumas įpareigojus frakcijos Seime narius neteikti biudžetui siūlymų, nederintų su Vyriausybe.

Biudžeto ir finansų komiteto vadovas Mykolas Majauskas su dar trimis partiečiais – K. Starkevičiumi, M. Skritulsku ir Antanu Čepononiu jau yra pateikę iniciatyvą neribotai pratęsti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą kultūros, sporto, maitinimo sektoriams, nors Ministrų kabinetas siūlo šią lengvatą jiems taikyti tik iki 2023-ųjų liepos.

9 proc. PVM šioms paslaugoms baigia galioti šių metų pabaigoje.  

Po tokio šių keturių konservatorių žingsnio konservatorių Priežiūros komitetas rekomendavo pateiktus nesuderintus pasiūlymus atsiimti. Kol kas nė vienas Seimo narys to nepadarė. 

K. Starkevičius BNS tikino neatsisakantis idėjos, kad reikia taikyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatas labiausiai nuo geopolitinių ir energetikos krizių nukentėjusiems sektoriams. 

„Jeigu dabar Vyriausybė ras tuos šaltinius, tai ir bus tas PVM, laikausi, kad jis iš tikrųjų reikalingas. Tai nebūtų kažkokia našta (biudžetui – BNS), o būtų didesnė apyvarta ir per ją pasiektume didesnius rezultatus, bet išsaugotume tą verslą, nes energetiniai kaštai šiam sektoriui taip pat turi įtakos. Kai lengvata buvo, apyvartos padidėjo ir mokesčiai nenukentėjo. Reikia tai įvertinti“, – tvirtino K. Starkevičius.  

„Jeigu matysime, kad nėra pinigų, tikrai už biudžetą balsuosiu, jeigu nebus (lengvatoms – BNS) pinigų, tada (dėl jų – BNS) nebus balsuojama“, – kalbėjo jis.  

Politikas tvirtino, kad nesijaučia nusižengęs.

„Čia tik audra stiklinėje“, – sakė jis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder