Kia salonas Klaipėdoje.

„Klaipėdos autocentras“ plečiasi ir taiko į lyderius

UAB „Klaipėdos autocentras“ į naujo KIA prekybos salono ir serviso statybas planuoja investuoti iki 2 milijonų eurų, o pagal naujų automobilių pardavimus šiemet nusitaikė į pirmą vietą Klaipėdoje.

Pagal Klaipėdos architektų UAB „Sunprojektai“ parengtą projektą Šilutės pl. 48A planuojama pastatyti beveik 2 000 kvadratinių metrų ploto vieno aukšto su antresole pastatą.

Jame įsikurs korėjietiškų KIA automobilių pardavimo salonas ir autoservisas. Naujasis pastatas atsiras vietoje senos buvusios ledo arenos kompresorinės, kuri bus nugriauta.

Sklypo plotas - beveik 26 arai.

Pasak „Klaipėdos autocentro“ direktoriaus Donato Žemgulio, statybas planuojama pradėti šį pavasarį ir jos turėtų užtrukti apie 9 mėnesius.

„Priklausomai nuo statybinių medžiagų kainų rinkoje, planuojame 1,5-2 milijonų eurų investicijas“, - „Vakarų ekspresui“ sakė D. Žemgulys.

Anot jo, pagal pirminį planą naujo autocentro statybos turėjo prasidėti dar praėjusiais metais, tačiau planus pakoregavo pandemija ir išaugusios statybų kainos.

Darbo vietos

„Klaipėdos autocentras“, prekiaujantis ir „Peugeot“ automobiliais, pastatęs naują autocentrą ir toliau dirbs patalpose Birutės gatvėje.

„Čia esame nuo įmonės įsikūrimo 1997 metų pabaigoje, vieta turi savo privalumų, todėl nieko nekeisime“, - sako D. Žemgulys.

Anot jo, naujajame KIA autocentre bus sukurta ne mažiau kaip 10 naujų darbo vietų, todėl įmonės darbuotojų skaičius padvigubės.

Veržiasi į lyderius

„Galutinių duomenų dar neturiu, bet praėjusiais metais pagal pardavimus buvome treti ar ketvirti Klaipėdoje“, - sako D. Žemgulys.

Tačiau šiais metais „Klaipėdos autocentras“ planuoja parduoti ne mažiau kaip 300 KIA automobilių ir pagal šį rodiklį tapti lyderiu uostamiesčio rinkoje, nes dauguma naujų automobilių pardavėjų susiduria su tiekimo problemomis.

„Šiemet pasirodė nauji ir atnaujinti perkamiausi KIA modeliai, taip pat neturime tiekimo sutrikimų“, - optimizmo priežastis vardina D. Žemgulys.

Anot jo, šiandien rinkoje yra tokia situacija, kad dėl elektronikos lustų tiekimo sutrikimo kitų populiarių markių automobilių pristatymas gali trukti 9-18 mėnesių.

Tuo tarpu korėjietiškus KIA ši problema palietė mažiausiai. Užsakymai vykdomi per 3-4 mėnesius. Ilgiau gali tekti palaukti nebent išskirtinės komplektacijos automobilių.

„Vieni gamintojai (“Suzuki„) traukiasi iš Europos rinkos, kiti mažina parduodamų automobilių gamą, o Slovakijoje automobilių gamyklą turinti KIA senajame žemyne sparčiai auga“, - sako D. Žemgulys. Jis baiminasi tik dėl to, kad jei KIA pardavimai sparčiai kils ir kitose Europos šalyse, gali taip pat ilgėti pristatymo terminas.

Sidebar placeholder