Savaitgalį - festivalis "Nida"
Kol Palanga džiaugiasi svečiais, Nida – lyg iššluota: kurortas net nesiruošė antplūdžiui

Šį savaitgalį Palangai džiaugiantis pajūrį užplūdusių poilsiautojų gausa, Neringos verslininkai judėjimo tarp savivaldybių ribojimo pabaigtuvėms ir savotiškai sezono repeticijai dorai net nesiruošė.

Neringiškiai pripažįsta, kad šis šeštadienis – pirmoji diena nuo karantino paskelbimo rudenį, kai kurortas bent šiek tiek atgijo: Nidos centre šmirinėja daugiau atvykusių svečių, miesto gatvėse jau reikia pasisaugoti važinėjančių automobilių, o prie pagrindinės maisto parduotuvės kasų šeštadienio popiete jau buvo nutįsusios eilės pirkėjų.

Užsakymų – vienetai

„Negalima sakyti, kad Nida tuščia, tačiau ir kurortiniu sezonu dar visiškai nekvepia. Žmonių – kaip liūdniausią vasaros dieną“, – šitaip šeštadienį apibendrino Nidos verslininkas Arūnas Burkšas.

Anot jo, prieš savaitgalį, gal kiek mėgdžiojant Palangą, viešai buvo pasigirta, kad Neringos apgyvendinimo įstaigų užimtumas sieks beveik 80 procentų.

„Kur jau ten tokie procentai, kai dauguma viešbučių ir poilsio namų iš po žiemos dar nėra net vandens atsisukę“, – juokėsi nidiškis.

Į jo valdomą Nidos kempingą savaitgaliui įsiprašė šešiais kemperiais atvykusios atskiros kompanijos, nors pats kempingas dar nėra atsidaręs ir jokios paslaugos čia dar nėra teikiamos.

Pats apgyvendinimo verslą turintis A.Burkšas teigė, kad gatvėse žmonių gausos įspūdį sudaro į Nidoje esančius savo antruosius būstus atvykę šeimininkai. Jo teigimu, užsisakiusių nakvynės vietų nebuvo daug. Pavyzdžiui, iš 8 „Nidos stiegės“ apartamentų savaitgalį buvo užimti tik trys.

Grįžo butų šeimininkai

Panaši situacija ir pas kitus apartamentų nuomotojus. Užtat pilni mašinų Taikos gatvėje esančių daugiabučių kiemai nustebino ir pačius nidiškius.

„Nemanėme, kad jau pirmąjį savaitgalį į Nidą sulėks visi butų savininkai. Anksčiau pustuštėse namų aikštelėse galėjai važinėti kaip nori, dabar baisu ir išvažiuoti, nes grįžus vieta gali būti užimta“, – kraipė galvas vietiniai gyventojai.

Iš tiesų, pagyvėjimas Neringoje pradėjo jaustis jau penktadienį. Pavakare per Kuršių marias iš Klaipėdos į kitą krantą keltai kursavo jau pripildyti lengvųjų automobilių, o prie įvažiavimo rinkliavos posto trumpam susidarydavo mašinų spūstys.

Visiems Lietuvos gyventojams atsivėręs Kuršių nerijos kurortas poilsiautojus pasitiko išrausta Taikos gatve, kuri tarnauja trečiuoju įvažiavimu į Nidą, bei statybvietės vaizdu miesto centre.

Net ir šeštadienį nenutrūko darbai prie savivaldybės rekonstruojamoje aikštėje, plytelėmis ruošiamasi kloti taką link kavinės „Kuršiai“. Grunto krūvos supiltos abiejuose centre esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse. Vieninteliu prieglobsčiu mašinoms kurorto centre tapo aikštelė prie prieplaukos.

Todėl poilsiautojų judėjimas miesto centre buvo apribotas. Įsidienojus išlindus saulei daugiau vaikštinėtojų buvo galima užtikti miško takeliuose link jūros ir priekopyje. Tiesa, pačiame paplūdimyje žmonių daug nesimatė – matyt juos nubaidė žvarbokas vėjelis.

Kavinės – uždarytos

Mieste judėti daug nebuvo kur dar ir dėl to, kad neveikė jokios pramogos ir daugelis kavinių buvo uždarytos. Užtat prie tų, kurios patiekalus parduoda išsinešimui, per pietus beregint išsirikiuodavo eilutė žmonių.

Bet nusipirkus maisto laukdavo naujas rūpestis – kur pavalgyti? Užuot prisėdę prie dar iki šiol draudžiamų kavinių lauko terasose esančių staliukų, žmonės buvo priversti ieškoti suolų pamaryje ir užkandžiauti vienkartines lėkštes pasidėję sau ant kelių.

Kalbintų verslininkų manymu, pandemiją tramdanti Vyriausybė per lėtai reaguoja į besikeičiančią situaciją ir visiškai be reikalo kavinėms draudžia atidaryti lauko terasas.

„Kur didesnis užkrato pavojus, ar lauke valgyti civilizuotai ir laisvai susėdus prie stalo, ar susigrūdus vienas prie kito ant suolo pamaryje?“, – valdžios logikos nesupranta Nidos verslininkai.

A.Burkšo manymu, Neringos kurorto verslininkai dar nebus spėję reikiamai pasiruošti priimti daugiau poilsiautojų dar ir kitą savaitgalį.

„Atidaryti kavinės virtuvę, pradėti teikti pramogas gal ir nėra sudėtinga, tačiau nelengva taip greitai vėl suburti darbuotojus. Jo labiau, kad Neringa – tai ne Palanga, kurioje sezoninių darbų gali imtis kasdien atvažiuojantys čia pat gyvenantys kretingiškiai, skuodiškiai, ar Klaipėdos rajono gyventojai.

Nidoje surastam aptarnaujančiam personalui reikia suteikti ir nakvynę, nes už nedidelį atlygį iš žemyno į Nidą kasdien nepavažinėsi.

O apnakvindinti sezoninius darbuotojus darosi sudėtinga, nes beveik visos anksčiau tam tikusios pašiūrės, ar pagalbiniai pastatai sparčiai virsta brangiai nuomojamais, ar parduodamais apartamentais“, – sakė Nidos verslininkas A.Burkšas.

Sidebar placeholder