Lažybų organizatoriams turizmo mokykla - ne švietimo įstaiga

Vilniaus UAB „Unigames“ prašo Klaipėdos savivaldybės steigti lošimų organizavimo vietą (lažybų ir totalizatorių punktus) Taikos pr. 64-2 („Arenos“ prekybos centras). Savivaldybės specialistai siūlo leidimą suteikti, nors kitoje gatvės pusėje yra Klaipėdos turizmo mokykla.

Klaipėdos savivaldybė yra patvirtinusi tvarką, kuria vadovaujantis nagrinėjami prašymai steigti lošimo namus, lažybų punktus ir lošimo automatų salonus. Sprendimą dėl leidimo priima Taryba.

Tvarkos apraše nustatyta, kad lošimo įstaigos negali būti arčiau kaip 100 metrų nuo artimiausios švietimo, kultūros ar medicinos įstaigos.

Įdomu tai, kad „Unigames“ pateikdama dokumentus gauti leidimą iš Savivaldybės nurodo, kad artimiausia švietimo įstaiga yra Vydūno gimnazija ir atstumas iki jos pėsčiomis nurodomas 900 metrų.

Pateikdami šį klausimą Tarybai, Savivaldybės specialistai ištaisė šį netikslumą ir nurodė, kad Turizmo mokykla yra arčiau. Tačiau įdomu tai, kad Savivaldybės specialistai paskaičiavo, jog atstumas iki Turizmo mokyklos, kuri aiškiai matosi kitoje gatvės pusėje, pėsčiomis yra net 650 metrų.

Toks pat 650 metrų atstumas nurodomas ir iki „Nefridos“ poliklinikos, kuri yra Nidos gatvėje.

Klaipėdos savivaldybės Licencijų ir leidimų skyriaus vedėja Jolanta Uptienė „Vakarų ekspresui“ sakė, kad atstumai skaičiuojami naudojantis „Google maps“ programėle, o maršrutas brėžiamas vadovaujantis Kelių eismo taisyklėmis.

Ji pripažįsta, kad šiuo atveju galimi keli maršrutai tarp lošimų įstaigos ir Turizmo mokyklos, tačiau bet kuriuo atveju abejonių nėra, kad atstumas viršija 100 metrų.

„Jei yra abejonių, mūsų specialistai vyksta į vietą ir matuoja realų atstumą“, - sako J. Uptienė.

Anot jos, kaip tik neseniai yra atmestas „Unigames“ prašymas suteikti leidimą lošimų įstaigai Vingio g. 14B.

Buvo išmatuota, kad nuo ten esančio lošimų automatų salono iki artimiausios gydymo įstaigos yra tik 85 metrai.

„Praėjusiais metais pasikeitė lošimų įstatymas. Dabar visoms lošimo įstaigoms veikti reikalingas Tarybos leidimas, anksčiau toks leidimas buvo reikalingas tik lošimų namams (kazino)“, - sako J. Uptienė.

Anot jos, tvarkos aprašas dėl leidimų suteikimo lošimų įstaigoms Klaipėdoje buvo patvirtintas praėjusių metų rugsėjį.

Jau minėtas atvejis Vingio g. tapo pirmuoju, kai remiantis naująja tvarka buvo atsisakyta išduoti leidimą veikti lošimo įstaigai.

„Pagal naują įstatymą per penkerius metus visos ir šiuo metu veikiančios lošimo įstaigos mieste turės gauti Tarybos leidimus“, - sako J. Uptienė.

Anot jos, šiuo metu uostamiestyje veikia apie 40 įvairių lošimo įstaigų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder