Lenkijoje labai išaugo ukrainietiškai kalbančių specialistų paklausa

Lenkijoje darbuotojų, turinčių specialų išsilavinimą ir mokančių ukrainiečių kalbą, paklausa išaugo dešimteriopai. Šią tendenciją visų pirma lėmė Ukrainos bendrovių ar jų filialų atidarymas užsienyje. Dažniausiai papildomas reikalavimas yra lenkų kalbos mokėjimas. Apie tai pranešė kadry.infor.pl.

Remiantis duomenimis, šiuo metu Lenkijoje yra daugiau kaip 25 tūkst. įmonių, kurios dėl karo, klientų praradimo ir beveik 30 proc. gyventojų išvykimo iš Ukrainos atidarė savo filialus arba visiškai perkėlė savo veiklą.

Dažniausiai tokios įmonės ar bendrovės ieško darbuotojų, kurie moka lenkų ir ukrainiečių kalbas, išmano Lenkijos įmonių specifiką, rinką ir Lenkijos mokesčių subtilybes.

Pažymima, kad daugiausia pasiūlymų ukrainiečių kalbos specialistams yra prekybos ir apskaitos srityje.

Taip pat prašoma ukrainiečių kalbos mokesčių specialistų ir kitų biuro darbuotojų. 

Jei darbuotojas nedalyvauja išoriniame bendravime, lenkų kalbos mokėjimas nėra privalomas reikalavimas - pakanka mokėti tik ukrainiečių kalbą.

"Anksčiau per metus gaudavome vidutiniškai 200-250 ukrainietiškai kalbančių darbuotojų prašymų.

Tačiau per pastaruosius šešis mėnesius tokių darbuotojų paklausa išaugo dešimteriopai, o nuo naujųjų metų pradžios dinamika dar labiau padidėjo", - sako tarptautinės įdarbinimo agentūros "Gremi Personal" įdarbinimo direktorė Anna Džobolda.

Ekonomikos instituto ataskaitoje "Ukrainos įmonės Lenkijoje po karo pradžios 2022 m." nurodoma, kad 2022 m. sausio-rugsėjo mėnesiais Lenkijoje įsteigtose Ukrainos kapitalo įmonėse buvo sukurta 3,6 tūkst. darbo vietų ir įregistruota 10,2 tūkst. individualių verslininkų iš Ukrainos.

Be to, turimais duomenimis, 75 proc. verslininkų Lenkijoje pradėjo verslą šalyje, kad gautų lėšų sau ir savo šeimai, o 66 proc. pareiškė ketinantys tęsti veiklą kaimyninėje šalyje, nepaisant padėties Ukrainoje. 

Be to, tik trečdalio pabėgėlių įdarbinimas Lenkijoje padidina šalies BVP 3,5 proc., todėl palankių sąlygų jiems darbo rinkoje sudarymas atitinka Lenkijos ekonomikos interesus.

Tyrimas parodė, kad 61 proc. ukrainiečių pabėgėlių Lenkijoje vis dar neturi darbo. Jie negali susirasti darbo, nes nepakankamai moka lenkų kalbą, trūksta pasiūlymų, kurie atitiktų jų kvalifikaciją, ir darbo ne visą darbo dieną. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder