„Lietuvos geležinkeliai“ pasisakė dėl Girulių miško

„Lietuvos geležinkeliai“ vis dar išlaiko atstovybes Rusijoje ir Baltarusijoje, nors veiklą šiose šalyse beveik nutraukė

„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupė iki šiol neužrakino atstovybių Baltarusijoje ir Rusijos Federacijoje durų.

LTG grupės puslapyje vis dar nurodomi šių atstovybių adresai ir kontaktai, jais galima susiekti su atstovybėse dirbančiu personalu.

Prieš maždaug dešimtmetį įsteigtos LTG atstovybės Baltarusijoje ir Rusijoje buvo skirtos bendradarbiauti ir ieškoti naujų ryšių su verslo partneriais šiose šalyse.

Tačiau dėl JAV ir ES paskelbtų sankcijų šioms valstybėms ir Rusijos invazijos į Ukrainą LTG pervežamų krovinių sumažėjo perpus, o bendradarbiavimas su partneriais beveik nutrūko.

LTG grupė tikina, kad sprendimas nutraukti šių atstovybių darbą jau priimtas, tačiau uždarymo procesas dėl Rytų šalių specifikos gali užtrukti ilgiau nei pusmetį.

Atsiliepia darbuotojai

LTG atstovybė Baltarusijoje įsikūrusi Minske, Internacionalnaja g. 36–1, jos vadovas Vladimiras Dervenkovas.

LTG grupės atstovybės Rusijos Federacijoje adresas – Novoriazanskaja g. 12, atstovybės vadovė Viktorija Nedzveckaja.

Redakcijai pavyko susisiekti su LTG grupės atstovybės Baltarusijoje vadovu V. Dervenkovu. Jis teigė, kad atstovybė šiuo metu dar nėra uždaryta.

Darbuotojas dėl tolimesnės atstovybės veiklos pasiūlė kreiptis „į viršininkus Vilniuje“.

Darbuotojas dėl tolimesnės atstovybės veiklos pasiūlė kreiptis „į viršininkus Vilniuje“.

V. Dervenkovas paaiškino, kad šiuo metu „vyksta atstovybės uždarymo procedūra“, kad „tai ne per vieną dieną padaroma“.

Į klausimą, kada atstovybė nutrauks veiklą, jos vadovas patarė skambinti ne jam. „Jūs skambinkite į Vilnių, į geležinkelius“, – pasiūlė jis.

Į pastabą, kad jis nurodomas kaip atstovybės vadovas, V. Dervenkovas atsakė: „Na ir kas. Viršininkai Vilniuje. Ten skambinkite.“

„Na ir kas. Viršininkai Vilniuje. Ten skambinkite.“

Vis dėlto V. Dervenkovas patvirtino, kad šiuo metu jis dar dirba „Lietuvos geležinkelių“ atstovybėje Minske.

LTG puslapyje skelbiamu mobiliuoju telefonu atsiliepusi LTG grupės atstovybės Rusijos Federacijoje vadovė V. Nedzveckaja teigė atstovybėje jau seniai nedirbanti.

„Ne, ne atstovybėje, aš ten jau seniai nedirbu. Viso gero“, – į klausimą, ar dirba „Lietuvos geležinkelių“ atstovybėje Maskvoje, lietuviškai atsakė V. Nedzveckaja ir nutraukė pokalbį.

LTG grupės interneto svetainėje nurodoma, kad ji vis dar yra „Lietuvos geležinkelių“ atstovybės Maskvoje vadovė.

Šiuo metu veikia ir „Lietuvos geležinkelių“ atstovybės Rusijoje laidinis telefonas. Juo paskambinus iš Lietuvos, automatinis atsakiklis siūlo palikti žinutę. „Jus sveikina autoatsakiklis. Palikite pranešimą po garsinio signalo“, – į skambutį rusiškai atsako iš anksto įrašytas žvalus moteriškas balsas.

Uždarymas užtruks

LTG grupės komunikacijos direktorius Mantas Dubauskas paaiškino, kad LTG valdyba priėmė sprendimą uždaryti atstovybes Maskvoje ir Minske kovo mėn. pabaigoje.

„Prieš maždaug dešimtmetį įsteigtos atstovybės Baltarusijoje ir Rusijoje buvo skirtos bendradarbiauti ir ieškoti naujų ryšių su verslo partneriais šiose šalyse. Akivaizdu, kad jokių galimybių tokiems ryšiams nebeliko. Po valdybos sprendimo pradėtos likvidavimo procedūros“, – teigė M. Dubauskas.

Po valdybos sprendimo pradėtos likvidavimo procedūros.

Vis dėlto LTG grupės atstovas paaiškino, kad juridinio vieneto likvidavimas yra teisinis procesas, jo metu turi būti nutrauktos veiklai naudotos sutartys, pavyzdžiui, patalpų nuomos ir kitos.

„Minėtų valstybių institucijoms turi būti pateiktos reikalingos deklaracijos, pažymos, vykdomi mokesčių patikrinimai, uždaromos banko sąskaitos ir kt. Visi šie procesai šiuo metu intensyviai vyksta“, – tikino M. Dubauskas.

Nepriklausomų teisininkų išvadomis, atstovybių veiklai nutraukti reikia iki šešių mėnesių.

„Įvertinus valstybių, kuriose reikia šį darbą atlikti, institucijas, procesas gali būti ir ilgesnis. Tačiau LTG siekia likvidavimą baigti kuo greičiau“, – tvirtino M. Dubauskas.

Pasak jo, šiuo metu Minske ir Maskvoje yra iš viso du darbuotojai, kurių pagrindinė užduotis – uždaryti atstovybes.

Šiuo metu Minske ir Maskvoje yra iš viso du darbuotojai, kurių pagrindinė užduotis – uždaryti atstovybes.

„Patalpų nuomos sutartys, kaip atstovybės juridinis adresas, nustos galioti atstovybės uždarymo dieną“, – patikslino M. Dubauskas.

Archyvų nuotr.

Mantas Dubauskas: patalpų nuomos sutartys, kaip atstovybės juridinis adresas, nustos galioti atstovybės uždarymo dieną. BNS foto

LTG grupė prognozuoja, kad dėl sankcijų ir Rusijos karo Ukrainoje grupės krovinių pervežimo įmonė „LTG Cargo“ šiemet Baltarusijoje ir Rusijoje veš perpus mažiau krovinių nei pernai. Kitąmet kiekis bus dar mažesnis.

Šiuo metu vyksta keleivių ir krovinių tranzitas tarp Kaliningrado ir Rusijos, kurį LTG vykdo vadovaudamasi tarpvalstybiniais susitarimais, tarp jų – ES bei Rusijos įsipareigojimais.

alfa.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder