Norvegijos BEWI perka lyderiaujantį Lietuvos termoizoliacinių medžiagų gamintoją „BalPol“

Viena didžiausių pasaulyje pakavimo ir izoliacijos sprendimų kompanija BEWI perka 100 proc. Lietuvos bendrovės „Baltijos polistirenas“ („BalPol“) akcijų ir sieks tolesnio augimo Baltijos šalyse.

Apie pasirašytą pirkimo sutartį Norvegijos kompanija BEWI pranešė Oslo akcijų biržoje.

„Šiuo sandoriu plečiame savo geografinę veiklą, įtvirtiname lyderio pozicijas Lietuvoje ir platformą tolesniam augimui Baltijos šalyse. Tuo pačiu išplečiame izoliacijos sprendimų pasiūlą rinkai“, – sako Christianas Bekkenas, BEWI generalinis direktorius.

Anot jo, „BalPol“ auga tvirtai, o jos pelningumas vis kyla. Kompanijos pajamos 2021 metais siekė apie 31 mln. eurų, o EBITDA – maždaug 4,3 mln. eurų.

„BalPol“ turi stiprią vadovų komandą, su kuria nekantraujame bendradarbiauti. Turime tą pačią viziją dėl mūsų produktų naudos visuomenei ir atsakomybės kurti žiedines vertės grandines“, – teigia C. Bekkenas.

„BalPol“ akcininkas Nemunas Dagilis tvirtina, kad išskirtinis sandoris su BEWI yra didelis visos įmonės komandos darbo įvertinimas.

„Didžiuojamės tuo, kad mums pavyko per 20 metų užauginti įmonę iki tokio lygio, kad ji būtų įdomi svarbiausiems pasauliniams žaidėjams“, – sako N. Dagilis.

„BalPol“ generalinis direktorius Mindaugas Velička teigia esąs įsitikinęs, kad sandoris su BEWI leis klientams pasiūlyti daugiau pridėtinių verčių.

Anot jo, viena iš priežasčių, kodėl BEWI pasirinko įsigyti būtent „BalPol“, yra sutapusios įmonių vertybės dėl žiedinės ekonomikos ir tvarumo.

„BEWI yra lyderiaujanti polistireninio putplasčio žaliavos ir produktų gamintoja. Taip pat – ir jų perdirbėja. Esame įsitikinę, kad šis sandoris atveria neribotas galimybes putplasčio žiedinei ekonomikai vystyti. Įmonių sinergija bus naudinga ne tik kuriant naujus produktus, bet ir užtikrinant kuo mažesnį vykdomos veiklos poveikį aplinkai“, – sako M. Velička.

Pasak jo, sandoris bus užbaigtas trečią šių metų ketvirtį.

„Sandorio eiga neturės jokios įtakos nei produkcijos tiekimui, nei sutartims, nei gaminių kainoms. Visus įsipareigojimus įgyvendinsime laiku“, – pažymi M. Velička.

2002 m. įkurta „BalPol“ yra Lietuvoje pirmaujanti polistireninio putplasčio gamintoja. Utenoje ir Garliavoje įsikūrusios „BalPol“ gamyklos gamina ir tiekia PIR daugiasluoksnes ir izoliacines plokštes, EPS polistireninį putplastį, ICF blokelius bei dekoratyvinę apdailą ir pakuotes. Savo produkciją bendrovė parduoda Lietuvoje ir Skandinavijos šalyse. Šiuo metu kompanijoje dirba apie 150 darbuotojų.

BEWI grupė pasaulyje vienija per 40 kompanijų, kuriose dirba daugiau nei 2000 darbuotojų. 2021 m. grupės apyvarta siekė 748,2 mln. eurų. BEWI akcijos kotiruojamos Oslo biržoje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder