Naujas prekybos centras Klaipėdoje

Naujame paslaugų ir prekybos centre suplanuotas ir kino teatras

(5)

Prieš maždaug 4 metus pradėta įgyvendinti naujojo paslaugų ir prekybos centro statybos idėja Klaipėdos pietinėje dalyje palaipsniui virsta kūnu.

Vietoj sovietinio, „buitini“ vadinto pastato, Taikos pr. 78, jau suplanuotas šiuolaikiškas statinys, kuriame vietos turėtų rasti ir naujas kino teatras.

Vilniaus UAB „Oslo nekilnojamasis turtas“  Klaipėdoje planuoja statyti modernų naujos kartos multifunkcinį paslaugų, prekybos ir laisvalaikio centrą, kurio bendras plotas su požeminiu parkingu sieks beveik 38 tūkst. kvadratinių metrų.

„Oslo nekilnojamojo turto“ direktorius Mindaugas Treigis „Vakarų ekspresui“ jau anksčiau sakė, kad tai bus dviejų aukštų paslaugų centras su prekybos, poilsio ir medicininės paskirties patalpomis.

Planuojama, kad paslaugų ir prekybos paskirties patalpos bus užims apie 24 000 kv. m. Likusią dalį sudarys požeminis parkingas.

Palyginimui MOLO prekybos centras Taikos pr. yra 20 000 kv. m., o Klaipėdos „Akropolis“ - 2,5 karto didesnis, - 60 000 kv. m.

Naujajame pastate apie 1 636 kv. m. ploto numatyta naujam kino teatrui. Maitinimo įstaigoms numatyta per 1 123 kv. m.

Planuojama, kad pastate galėtų įsikurti sporto sporto klubas, parduotuvės. Prekybos ir paslaugų sferoms atitinkamai bus skirta po maždaug 7 500 kv. m. būsimo statinio ploto.

„Viską darome pagal galiojantį teritorijos detalųjį planą, bendras pastato aukštis sieks 19 metrų, nors maksimalus galimas – 30 metrų“, – sakė M. Treigis.

Planuojama, jog iš viso naujajame centre turėtų įsikurti apie 200 įvairių prekybininkų ir paslaugų teikėjų.

Pastatą projektuoja „2L Architects“. Prekybos centras bus uostamiesčiui būdingos raudonų plytų stilistikos. Apdailai bus naudojamos specialios metalo plokštės.

Kadangi pastatas yra ant kalvos, tai dalis parkingo bus antžeminis, dalis požeminis. Jame numatyta apie 550 vietų. Dar papildomai trumpalaikio sustojimo vietų planuojama įrengti sutvarkius aplinkines gatves.

Pagrindinis įėjimas į prekybos centrą projektuojamas nuo sveikatos priežiūros centro pusės. Dar du įėjimai – iš turgaus pusės. Dalyje sklypo planuojama įkurti nedidelę poilsio zoną.

Pagrindinis įvažiavimas į požeminį parkingą suprojektuotas iš Taikos prospekto, o dar du įvažiavimai – iš Šturmanų ir Raudonės gatvių. Iš parkingo į centrą bus patenkama liftais.

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima Taikos pr. 78, pirmame aukšte buvusios kirpyklos patalpose darbo dienomis iš anksto susitarus tel. (8695) 461755 arba internetinėje svetainėje ttps://www.klaipeda.lt/pp

Pasiūlymus galima teikti adresu [email protected]. Viešas pristatymas vyks liepos 17 dieną nuotoliniu būdu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder