piniginė

Pajamų deklaravimas 2022: kada prasidės?

Kada prasideda pajamų deklaravimas 2022 metais, kas keičiasi?

Šiemet gyventojai, turintys pareigą deklaruoti savo pajamas, pajamų deklaracijas už 2021 m. turės pateikti ir mokesčius sumokėti iki gegužės 2 d. Pajamas deklaruosime, kaip ir pernai, jau pažįstamo šį procesą palengvinusio vedlio principu. Prireikus VMI teiks konusltacijas ir padės deklaruoti telefonu, konusltuos ir atvykusius į gyventojų aptarnavimo padalinius. Vadinasi, esminių pokyčių nenusimato.

Kaip ir kasmet, teikti pajamų deklaracijas privalo individualią veiklą vykdantys gyventojai, taip pat tie asmenys, kurių metinių pajamų suma viršijo nustatytą vidutinio darbo užmokesčio sumą bei kitų pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, gavę gyventojai. Deklaruoti pajamas turi gyventojai, kuriems buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) ir dėl to privalu sumokėti dalį GPM arba susigrąžinti šį mokestį, jei buvo taikytas per mažas NPD.

Taip pat deklaruoja gyventojai, norintys pasinaudoti GPM lengvatomis ir susigrąžinti dalį mokesčių dėl patirtų išlaidų (būsto kredito palūkanas, studijų ar gyvybės draudimo įmokas ir kt.) Dėl 2021 m. užimtų pareigų turto deklaracijas turi pateikti politikai, valstybės tarnautojai ir kt.

Kada jau galima deklaruoti pajamas?

Iki vasario 15 dienos mokesčius išskaičiuojantys asmenys mokesčių administratoriui turi pateikti duomenis apie 2021 m. gyventojams išmokėtas A ir B klasės pajamoms priskiriamas išmokas. Taip pat iki vasario 15 d. informaciją apie nuolatinių Lietuvos gyventojų praėjusias metais  sumokėtas gyvybės draudimo, pensijų draudimo įmokas į pensijų kaupimo fondus, taip pat apie sumokėtas palūkanas už suteiktas paskolas gyvenamajam būstui statyti arba įsigyti, studijų įmokas, studijų įmokoms mokėti skirtas paskolas turi pateikti ir vadinamieji tretieji asmenys - bankai, kredito įstaigos, gyvybės draudimo bendrovės, aukštosios mokyklos, formaliojo profesinio mokymo įstaigos ir kt.

Gavusi šiuos duomenis, VMI iki kovo pradžios perkels juos į Elektroninio deklaravimo sistemą. Atnaujinusi EDS sistemoje duomenis apie gyventojų pajamas ir išlaidas, VMI, kaip ir įprastai, informuos visuomenę, kad gyventojai jau gali pateikti tikslias ir kokybiškas pajamų deklaracijas.

Iki kada reikia deklaruoti pajamas 2022 m.?

Kaip numato teisės aktai, kasmet pajamas ir turtą gyventojai, turintys šią pareigą, turi deklaruoti ir mokesčius sumokėti iki gegužės 1 d., kadangi ši diena yra ne darbo diena, terminas šiemet nusikelia į gegužės 2 d.

Daugiau naudingos informacijos apie pajamų ir turto deklaravimą, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus galima rasti VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt, o prireikus konsultacijos skambinant 1882. Naujausia informacija, susijusi su deklaravimu, taip pat bus skelbiama  VMI Facebook paskyroje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder