Pajūrio viešbučiai laukia ir paskutinės minutės svečių

Joninės tradiciškai tampa tikrojo vasaros sezono pradžia Lietuvos pajūryje. Ilgojo šventinio savaitgalio metu viešbučių užimtumas siekė 95 procentus. Tačiau turizmo specialistai pastebi, kad ir esant tokiai situacijai, lietuviai dažnai nakvynės ieško paskutinę minutę.

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadovė Romena Savickienė sako, kad, booking.com sistemos duomenimis, šį savaitgalį didžiausias viešbučių ir apgyvendinimo vietų užimtumas yra Neringoje (98 proc.), tačiau nedaug atsilieka Palanga (96 proc.) ir Klaipėda (95 proc.).

„Tai mums patvirtino ir patys viešbučiai, su kuriais susisiekėme. Jie minėjo 85-99 procentų užimtumą“, - „Vakarų ekspresui“ sakė R. Savickienė. Anot jos, pagrindiniai viešbučių svečiai yra vietiniai poilsiautojai iš kitų Lietuvos miestų.

„Nors rezervavimo sistemos rodo, kad viešbučių užimtumas didelis, lietuviai vis tiek dažnai ieško nakvynės paskutinę minutę. Ketvirtadienį ryte atsibunda, pažiūri koks oras ir važiuoja prie jūros“, - užsieniečių ir vietinių turistų įpročių skirtumą pastebi R. Savickienė. Anot jos, tokiam žmonių elgesiui palanku yra ir tai, kad viešbučiai dar gyvena karantino sąlygomis ir rezervavimo taisyklės leidžia užsakymą be nuostolių atšaukti likus 24 val.

Todėl realu, kad nakvynę pajūryje gali rasti ir patys spontaniškiausi poilsiautojai.

Tiesa, kitaip nei užsienio kurortuose, paskutinės minutės užsakymas negarantuoja mažesnės kainos, be to, paieškoms reikės sugaišti daugiau laiko ir nebūtinai rasite tai, kas atitiks jūsų lūkesčius.

R. Savickienė patvirtina ir paskutinio laikotarpio tendenciją, kad Klaipėda taip pat jau konkuruoja su Palangos ir Neringos kurortais.

„Poilsiautojai atranda, kad ir Klaipėda turi puikius paplūdimius, vis dažniau Klaipėdą renkasi šeimos su vaikais. Dieną patogu su automobiliu nuvažiuoti prie jūros, o vakare laiką leisti mieste. Restoranai prie jūros yra pilni jaunų žmonių“, - sako R. Savickienė.

Anot jos, nors didžiausias pajūrio renginys Jūros šventė Klaipėdoje vyks jau už mėnesio, tačiau laisvų vietų viešbučiuose tai datai dar labai daug.

„Šiuo momentu viešbučių užimtumas Jūros šventės savaitgalį yra apie 50-55 procentai“, - prognozuoja, kad viešbučiai užsipildys likus savaitei iki šventės, R. Savickienė.

Vietų yra

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ direktoriaus pavaduotoja Angelina Ivanova „Vakarų ekspresui“ sakė, kad pastebima, jog apgyvendinimo įstaigos šiais metais sulaukė didžiulio norinčiųjų apsistoti susidomėjimo. Kai kurie viešbučiai jau vasaros pradžioje džiaugiasi beveik 80 procentų siekiančiu bendru užimtumu, o apartamentų kompleksų paslaugas teikiančios apgyvendinimo vietos - net šimtaprocentiniu užimtumu.

„Tačiau nakvynės vietų tikrai dar galima rasti tiek privačiame sektoriuje, tiek viešbučiuose“, - kviečia poilsiautojus į Neringą A. Ivanova. Anot jos, visai neseniai duris pravėręs „SPA Nida“ šią vasarą dar turi vietų. O „Nidos banga“ praneša, kad užimta tik pusė kambarių.

„Situacija gera ir Nidos kempinge, savaitgaliais čia ypač daug svečių. Be vietinių turistų, yra svečių iš Vokietijos, Šveicarijos, Austrijos, tačiau vietų šiomis dienomis tikrai yra“, - pasakoja A. Ivanova. Anot jos, vasarą Neringoje dar tikimasi sulaukti didesnių grupių iš Vokietijos, nes kelionių agentūros kol kas šių grupių rezervacijų viešbučiuose neatšaukė.

Kainų pikas

Liepos mėnesį pajūrio viešbučiuose prasideda ir pats kainų pikas. Birželį numeris viešbutyje Neringoje kainuoja 65-95 eurus, o liepą jau 80-125 eurus. Kai kuriuose Neringos viešbučiuose už numerį prašoma ir iki 329 eurų parai.

„Pastebime, kad kainos už nakvynę šiemet didesnės 10-20 eurų“, - akcentuoja A. Ivanova.

Kainos Lietuvos pajūrio viešbučiuose yra aukščiausios Lietuvoje. Sistemos lithuanianhotels.lt duomenimis, gegužės mėnesį jos buvo maždaug 20 procentų didesnės nei Vilniuje ar Kaune. Vidutiniškai vienos nakvynės kaina pajūryje siekė 48 eurus.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder