Palangoje baigtas prabangių atostogų apartamentų projektas „Palanga Dreams“

Po daugiau nei metus trukusių rekonstrukcijos darbų buvęs Palangos pastatas-vaiduoklis prikeltas į prabangių apartamentų projektą „Palanga Dreams“ (liet. „Palangos Svajos“).

Įspūdingos architektūros pastatas iškilo 1992 m., jame veikė bendrovės „Šilkas“ poilsio namai, bet vos po kelių metų jie užsidarė ir pastatas liko be priežiūros. Palangiškius savo vaiduokliška išvaizda pastatas gąsdino daugiau nei du dešimtmečius.

Prikelti pastatą naujam gyvenimui ir investuoti į vaiduoklį pasiryžęs „Reefo“ vadovas Karolis Aidulis tikina, kad baigtas projektas išlaikė geriausius istorinio pastato bruožus ir sujungė juos su moderniu gyvenimu: „Įsigiję pastatą pasirinkome sunkesnį sprendimą – ne griauti, o kurti naują projektą išlaikant geriausius ir vertingiausius pastato bruožus.

Žinoma, šis sprendimas buvo sunkesnis ir brangesnis, bet galutinis rezultatas tikrai to vertas. Išsaugotas įspūdingas holas su šešių metrų lubomis, originalūs lenkti bangos formos balkonai, pastatą juosiančios kolonos – tokių sprendimų nėra jokiuose modernios statybos projektuose.“

Trijų aukštų pastate „Palanga Dreams“ iš viso suprojektuoti 23 prabangūs poilsio apartamentai, daugiau nei 80 proc. jų jau turi savo savininkus. Likusių apartamentų kaina svyruoja nuo 290 tūkst. iki 389 tūkst. eurų.

„Reefo“ vadovas Karolis Aidulis tikina, kad prabangaus būsto pirkėjai dažniausiai elgiasi kitaip kiti, dėl to pardavimų sulėtėjimo nejaučia: „Projektą „Palanga Dreams“ žmonės renkasi kaip savo atostogų namus, jie jau turi turto kituose Lietuvos miestuose, o kai kurie ir užsienyje.

Jie į NT rinkos pokyčius reaguoja kitaip nei dauguma, nesivaiko madų, nes jau anksčiau yra įpratę kiekvieną savo pirkinį gerai apgalvoti. Palangą jie vertina dėl to, kad ji lengvai pasiekiama, kad čia gera būti visus metus. Jie supranta pastato išskirtinumą, įrengimo kokybę ir ypač vertina panašaus mentaliteto žmonių kaimynystę.“

Pastato bendras erdves kūrė ir apipavidalino interjero dizainerė Agnė Stanikūnaitė-Pocienė. Jų visuma sukuria teatrališką atmosferą – įėjus pasitinka holas šešių metrų aukščio lubomis, o pastato koridoriai – tai bangomis vilnijantys balkonai.

Būtent pastato išskirtinumas ir buvo lemiamas veiksnys, paskatinęs skulptorių Vytautą Karčiauską tapti vienu iš „Palanga Dreams“ naujakurių: „Atostogų namų pajūryje dairėmės tris mėnesius.

Nustebino projektų vienodumas, beveidiškumas – tarsi Šeškinėje. Kai pirmą kartą pamačiau „Palanga Dreams“ pastatas dar buvo virsme, bet jau buvo matyti jo išskirtinumas, tai – pastatas su istorija ir savo charakteriu.

Gyvename tik kartą, tad man svarbu, kur ir kaip gyvenu – džiaugiuosi, kad įsikursiu pastate „su veidu“, kuris lengvai atpažįstamas gatvėje. Ne ką mažiau džiugina bendros pastato erdvės – holas milžiniškomis lubomis yra tarsi meno kūrinys.

Na ir, žinoma, kaimynai. Maža, panašios pasaulėžiūros kaimynų bendruomenė – tai didžiulė vertybė gyvenimo kokybei.“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder