Pasigaminti savo elektrą – misija įmanoma

(1)

Erzina didelės sąskaitos už elektrą? Norite būti nepriklausomas nuo elektros tinklų ir turėti savo elektrinę? Kaip įdarbinti saulę, kad ji nemokamai gamintų elektrą? Tokie klausimai kasmet brangstant elektrai vis dažniau kamuoja ne vieną privataus namo šeimininką. O pajūrio klimatas ir kone kasdien dangų nutvieskianti saulė – labai palankus faktorius įsirengti ant namo stogo saulės elektrinę.

Saulės elektrinės – ne ateities iliuzija, o šių dienų realybė

Šiandien vis daugiau gyventojų skuba įdarbinti saulę – įsirengti saulės elektrinę ir pasinaudoti valstybės teikiama parama.

Nuo kovo mėnesio vėl prasideda paraiškų valstybės paramai gauti teikimas. Jums nereikia rūpintis, kad kažko nežinote – mūsų specialistai parengia reikalingus dokumentus, įrengia saulės elektrinę bei padeda susigrąžinti net 20–40 proc. investuotų lėšų“, – teigia saulės elektrines montuojančios bendrovės „Ekoenergas“ Klaipėdos filialo vadovas Laimonas Černiauskas.
 

„Ekoenergas“ specialistai kiekvienam individualiai pataria, kokio dydžio elektrinė reikalinga, kur geriau ją įrengti – ant namo stogo ar kieme. 

„Turint nuosavą saulės elektrinę svajonės nebegauti didelių sąskaitų už elektrą virsta realybe. Saulės elektrines įsirengę gyventojai yra labai patenkinti“, – pasakoja L. Černiauskas.

Saulės elektrinė atsiperka per penkerius metus

Nors saulės elektrinės dar tik beįsitvirtinanti elektros gamybos priemonė Lietuvoje, tačiau jau dabar skaičiuojama, kad  2030 metais saulės energija iš atsinaujinančių energijos šaltinių sudarys 45%, o 2050 m. – 100%.

„Kol valstybė dar teikia paramą saulės elektrinėms įsirengti – neabejotinai ja verta pasinaudoti. Tokiu būdu jūs sutaupote net 20–40  proc. kainos ir elektrinė jums atsiperka dar greičiau. Vidutiniškai skaičiuojama, kad saulės elektrinė atsiperka per penkerius metus ir ateityje ji tik taupo pinigus“, – privalumus vardina L. Černiauskas.

Vokietijos, Belgijos ir kitų Europos Sąjungos šalių pavyzdys rodo, jog valstybės parama – nesitęsia amžinai. Dabar, elektros energijai kainuojant 25–30 centų už kilovatvalandę, paramos arba visai neliko, arba ji yra labai nedidelė. Todėl žmonės paprasčiausiai montuojasi elektrines be paramos. Galima prognozuoti, kad po 5-10 metų taip atsitiks ir Lietuvoje.

Paprastai tariant, kartą sumokėjus už saulės elektrinę – dideles sąskaitas už elektrą galima bus pamiršti bent 30–35 metams.

O karštą vasarą saulės jėgainės pagamintą ir nesunaudotą elektros energijos perteklių galima „saugoti“ ESO elektros tinkluose, atsiimant jį tada, kai saulės spindulių mažai arba iš viso nėra. Taip kompensuojamas saulės trūkumas.

Nėra saulės – nėra elektros? Mitas

Dažnai girdimas mitas, kad jei žiemą ar apsiniaukusiomis dienomis nėra saulės – tai namuose nėra ir elektros. Tai tik mitas.

Tiesa ta, kad saulės elektrinės namus elektros energija aprūpina tiek dieną, tiek naktį. Tik verta žinoti, kad žiemą, kai apsnigti saulės moduliai, arba naktį, kai nėra saulės – elektra negaminama. Saulės elektrinė yra pajėgi kasdien aprūpinti namų ūkio poreikius net 30–35 metų: maitinti šaldytuvą, televizorių, vandens ar šilumos siurblį bei LED apšvietimą.

Jei patys besirinkdami apsiskaičiavote ir matote, jog elektros energijos poreikis yra didesnis, visada galima nusipirkti ir įsirengti papildomų saulės modulių, žinoma, pasikonsultavus su specialistais.

Kadangi bendrovė „Ekoenergas“ ne tik pati montuoja saulės elektrines, bet ir importuoja saulės modulius – atstovauja užsienio gamintojus Baltijos šalyse, gali pasiūlyti konkurencingą kainą. Vien per 2020 metus įmonės specialistai sumontavo per 300 saulės elektrinių, t. y. apie 10 % visų Lietuvoje. Įmonė dirba ir kaip rangovai, montuojant saulės elektrines su didžiausiomis Lietuvos bendrovėmis.

„Įsirengti saulės elektrinę – tai sąmoningas sprendimas, kurį anksčiau ar vėliau turės priimti dauguma gyventojų. Kas jį priims anksčiau – laimės daugiau ir elektrinė atsipirks greičiau“, – sako „Ekoenergas“ Klaipėdos filialo vadovas.

Pasirašius sutartį ir sutvarkius visus reikiamus dokumentus saulės elektrinę ant namo stogo galima įrengti per 1-3 dienas, priklausomai nuo elektrinės dydžio ir namo stogo šlaito. Norite gauti pasiūlymą? Kreipkitės.

www.ekoenergas.lt

Telefonu: +370 602 02770

El. paštu: klaipeda@ekoenergas.lt

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder