„Philip Morris“ dėl veiklos pokyčių Klaipėdoje dar neapsisprendė

Pasaulyje keičiantis tabako vartojimo įpročiams tarptautinė tabako gamybos ir prekybos bendrovė „Philip Morris International“ kol kas nėra priėmusi sprendimo dėl cigarečių gamyklos Klaipėdoje veiklos ateityje – produkcijos asortimentas čia turėtų keistis. 

Įmonės viceprezidentas Šiaurės Rytų Europos klasteriui Michalas Mierzejewskis (Michalas Mieržejevskis) sako, kad bendrovė tikisi iki 2025 metų pasiekti, jog 50 proc. pajamų būtų gauta iš alternatyvių produktų, pavyzdžiui, kaitinamojo tabako. 

„Klaipėda turėtų galvoti, kaip persitvarkyti, pereiti prie naujoviškų gaminių, bet šis sprendimas priklauso ne tik nuo „Philip Morris“, bet ir nuo kelių kitų suinteresuotų subjektų, taip pat reikia žiūrėti, ar gaminiai domina vartotojus. Lietuvoje šiuos produktus lydi didelė komercinė sėkmė. Mums taip reikia aiškumo iš valstybės institucijų, jos turi žvelgti ta pačia kryptimi“, – trečiadienį žurnalistams Klaipėdoje sakė M. Mierzejewskis.

Anot jo, jei reikės, sprendimą dėl gamyklos transformacijos priims akcininkai.

„Kol kas čia gaminame cigaretes, bet kada ir ar Klaipėda pereis prie naujų technologijų, sprendimas dar nėra priimtas“, – teigė M. Mierzejewskis.

„Philip Morris International“ gamykla Klaipėdoje įkurta 1993 metais, į ją per tris dešimtmečius investuota beveik 400 mln. eurų. Bendrovės viceprezidentas sako, kad ši investicija laikoma sėkminga. 

„Tai buvo gera investicija, mes esame ja labai patenkinti. Pagal gamybos apimtis esame antra pagal dydį Europoje, bet kokybės požiūriu – pirmieji. (...) Kai žiūrime į ateitį, „Philip Morris“ sako, kad cigarečių, kurios gaminamos ir Klaipėdoje, ateitis yra muziejuje“, – kalbėjo įmonės viceprezidentas.

„Philip Morris Lietuva“ pernai uždirbo 8,5 mln. eurų grynojo pelno – 20 proc. mažiau nei 2021 metais (10,7 mln. eurų), jos pajamos augo 0,5 proc. iki 78,8 mln. eurų (78,4 mln. eurų).

Prekybos įmonės „Philip Morris Baltic“ generalinis direktorius Mindaugas Dacys sako, jog bendrovė auga, nepaisant visą verslą kamuojančių problemų – infliacijos ar sutrikimų tiekimo grandinėse. 

„Visam sektoriui ir visam verslui šie ir praėję metai nebuvo lengvi, patyrėme ir infliaciją, ir kitokį spaudimą, problemas tiekimo grandinėse, bet mes auginame savo rinkos dalį ir bendrai galime pasakyti, kad augame“, – žurnalistams Klaipėdoje teigė M. Dacys.

Dėl pernai Ukrainoje prasidėjusio karo „Philip Morris“ uždarė gamyklą Charkive, tačiau šiuo metu investuoja apie 30 mln. JAV dolerių į naują fabriką Lvive, sako M. Mierzejewskis.

„Mes šiuo metu įrengiame fabriką netoli Lvivo, fabrikas gamins cigaretes, gamybą tikimės pradėti kitais metais (...) Pradėjome su 30 milijonų, nekilnojamasis turtas yra nuomojamas, nes neturime laiko statyti“, – kalbėjo M. Mierzejewskis.

„Sodros“ duomenimis, „Philip Morris“ gamykloje Klaipėdoje šiuo metu dirba beveik 600 darbuotojų.

Pernai joje pagaminta 35 mlrd. cigarečių – 5 proc. daugiau nei 2021 metais, o pjauto tabako gamyba eksportui išliko tokia pati – 0,9 tūkst. tonų. 2022 metais buvo pagaminta 4,7 mlrd. cigarečių tūbelių ir 1,6 mlrd. filtrų eksportui – panašiai, kaip ir 2021 metais.

98 proc. Klaipėdoje pagamintos produkcijos eksportuojama. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder